Gönderen Konu: Cinnamon 2.4 : Yenilenen Tema ve Arkaplan Yönetimi (Otomatik Arkaplan Değişimi)  (Okunma sayısı 2732 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.2 & LMDE 3
  • Masaüstü Ortamı: Cinnamon 4.2 & Mate 1.22
Cinnamon 2.4 sürüm ile birlikte Tema Yönetiminde bir kaç ufak değişiklik olacak. Geliştiriciler tema yönetimini elden geçirekek kullanım kolaylığını artırmayı hedeflemişler.

Yeni tema yöneticisinde artık bizi ilk karşılayan bölüm, simge, GTK vb. temaları değiştirdiğimiz alan olacak.

Bu alanda yapılan düzenlemeler ile tema seçimi grafik seçiciler ile daha basit yapılabiliyor.

Cinnamon temalarını yine bu alandan Masaüstü temalarını ekle/sil ... (Add/remove desktop themes...) kısayolu ile erişebileceğiniz, ayrıca açılan bir bölümden yükleyebiliyorsunuz. Bu alanda da bir miktar düzenleme yapıldığı görülüyor.

Cinnamon 2.4 sürüm ile birlikte gelecek bir başka yenilik ise masaüstü arkaplanlarını yöneteceğiniz bölümde yapılan düzenlemeler ile, herhangi bir eklenti kurmaya ihtiyaç kalmadan arkaplan resimlerinin otomatik değiştirilebilmesi olmuş.

Bu yeni özellik ile istediğiniz bir dizindeki resimlerin, belirleyeceğiniz aralıkla otomatik olarak arkaplanda değiştirilebilmesine olanak sağlanmış. Cinnamon için bunu yapan eklentiler mevcuttu ama bu özellik artık masaüstünde dahili olarak gelecek.

Yeni özellikler ile ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantılar ziyaret edilebilir.

http://segfault.linuxmint.com/2014/09/theme-selection-in-cinnamon-2-4
http://segfault.linuxmint.com/2014/09/cinnamon-2-4-background-slideshows
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2014, 23:38:28 Gönderen: Butterfly »
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı meda

• Penguen
  • Dağıtım: Manjaro-Illyria 18.0 X64
  • Masaüstü Ortamı: KDE
  • Grafik Kartı: GT 940MX
  • İşlemci: İ7 7500U
Kullanışlılık açısından baya bir gelişme var.
Hele ki ayrı masaütü ortamlarını kullansalarda Ubuntu 14.10 neredeyse 14.04 sürümüne göre pek bir değişiklik yok ancak Mint bir çok yenilik ile karşımıza çıkacak.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava;Peynir ekmek değil amaAcı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet,Esirlik bedava;Bedava yaşıyoruz, bedava.
                   Orhan VELİ"

Çevrimdışı dustengercege

• Çaylak Penguen
  • **
  • Dağıtım: Linux Mint Cinnamon
LMDE Cinnamonun hangi sürümünü kullanıyor merak ettim şimdi. LMDE'de temalara girdiğim zaman, Yüklü, Daha fazlası için, Diğer ayarlar seçenekleri mevcut. Gerçi Mint 17.1 de yaptığım değişikleri yapabildim, bi şikayetim yok şu an da memnunum. Sadece merak ettim. Simge, fare imleci gibi ayarları diğer kısmından yapıyorum. Resimdekiler 17.1 de vardı. LMDE' de böyle. LMDE  ve Cinnamonun kaçıncı ve güncel sürümünü kullanıp kullanmadığımı nasıl kontrol edebilirim :)
http://i.imgur.com/dVKsAvq.jpg?1
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2015, 21:06:35 Gönderen: dustengercege »
Şükran duygusu asaletin göstergesi, nankörlük sevginin mezarıdır.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.2 & LMDE 3
  • Masaüstü Ortamı: Cinnamon 4.2 & Mate 1.22
LMDE şu an Cinnamon 2.0 sürümü kullanıyor. Şubat ayı sonunda ya da mart başında hazır olması muhtemel LMDE 2 Betsy ile birlikte Cinnamon 2.4 sürüme geçiş yapılacak.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...