Gönderen Konu: Wiki neden bu kadar durgun  (Okunma sayısı 4233 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dev@mehmet

• Çaylak Penguen
  • **
  • Dağıtım: Linux Mint 19
  • Masaüstü: Cinnamon
Wiki neden bu kadar durgun
« : 22 Haziran 2014, 20:02:58 »
Evet arkadaşlar arada bir wikiye bakıyorum. Ama birkaç sayfa dışında hiçbir şey yok.
Neden böyle acaba ,wikinin sonlandırılması kararı filan mı alındı?
Ubuntunun wikisini görünce kıskanıyorum. Neden bizimki böyle değil diye.

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 Tessa
Ynt: Wiki neden bu kadar durgun
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2014, 22:09:55 »
wiki sayfasına yazı yaz istersen böylece konular çoğalır  ;D
Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar..

Çevrimdışı dev@mehmet

• Çaylak Penguen
  • **
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2014, 11:15:45 »
Zaten hesap açıp bir iki sayfa yazdım. Ayrıca forum üzerinde paylaşılanları wiki ye aktarmayı da düşünüyorum. Ama bir elin nesi var iki elin sesi var  demişler.

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2014, 13:54:10 »
iyi yapmışsın. istersen yardımcı olurum. malum tatideyiz. sabahtan akşama kadar oturuyoruz. :)

Çevrimdışı dev@mehmet

• Çaylak Penguen
  • **
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2014, 20:32:37 »
Aslında güzel bulduğum konuları ben wiki ye aktarcam ama izin verirler mi bilmiyorum.
Mesela ubuntunun forumundaki güzel bulunan şeyler wikiye aktarılmış.İzin verilirse yarın başlayacağım. Özel mesajlaşabiliriz.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
  • RAM: 8 GB
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2014, 21:30:51 »
Açık konuşmak gerekirse, ben dahil Wiki'yi henüz yeni yeni kullanmaya başladığım için eksik bildiğim epey şeyler var. Zaman buldukça kurcalayıp öğrenmeye çalışıyorum. Ayrıca proje sorumlusu diğer arkadaşım dahil çalışan bireyler olarak, ancak foruma yetişebiliyor ve Wiki'ye gerekli zamanı ayıramıyoruz. Çünkü işten arta kalan zaman da, siz değerli kullanıcılarımıza cevap vermeye ve ilgilenmeye çalışıyoruz.

Bu yüzden Wiki'yi kurarken de, kesinlikle bunun içi dolmadı gibi bir net düşüncemiz olmadı, Wiki'yi kurmamızda ki asıl amacımız, kullanıcıların yaşadıkları deneyim, bilgi ve birikimini paylaşabilecekleri ve diğer kullanıcılara rehber ve yol gösterecek bir sanal ansiklopedi oluşmasını sağlamaktır.

Bu kapsamda, özgür ansiklopedimizi ilgili kategori ve özgür yazılımının dışına çıkmayacak şekilde geliştirebilir ve yazabilirsiniz

Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2014, 21:35:01 Gönderen: Ocean »
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2014, 22:09:25 »
@Ocean yani kardeş şimdi anladığım kadarıyla biz forum içerisinde ki çözülmüş sorunları wiki sayfasına yazabiliriz değil mi? yanlış anlamadım ben?

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2014, 22:15:56 »
Tabi ki, şu sorunun çözümü, şu uygulamanın kullanımı, şunun kurulumu ve yapılandırılması gibi başlıklar altında belgeler açılabilir.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2014, 22:20:52 »
Tabi ki, şu sorunun çözümü, şu uygulamanın kullanımı, şunun kurulumu ve yapılandırılması gibi başlıklar altında belgeler açılabilir.
teşekkürler @Ocean, @metrekup arkadaşım istersen özel olarak bu konuyu konuşalım? ne dersin?

Çevrimdışı dev@mehmet

• Çaylak Penguen
  • **
« Yanıtla #9 : 23 Haziran 2014, 23:43:08 »
Gerçekten mutlu oldum. Yarın yapabilirsem wiki'ye baya sayfa eklerim. (Önce forumdaki rehberler ve nasıl belgeleri bölümünden). @Ocean , @anony konuyla ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Çevrimdışı oscarpenn

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: linux mint 17
« Yanıtla #10 : 09 Temmuz 2014, 18:07:28 »
Wiki sayfası oluştururken kafam karıştı benim. Mesela Teamwiever hakkında bir sayfa yapacağız. O sayfada hem teamviewer'ı tanıtıp (nedir ne işe yarar, nereden yüklenir gibi) hem de nasıl yüklenir gibi birkaç yöntem de gösterecek miyiz yoksa teamviewer'ı tanıtıp yeni bir sayfada nasıl yüklendiği gibi [nasıl] belgesi mi oluşturacağız?

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
« Yanıtla #11 : 09 Temmuz 2014, 19:43:06 »
Tanıtım ve kurulumu hakkında tüm bilgilerin aynı sayfa / başlık altında olması sanırım daha uygun olur.

Çevrimdışı minteger

• Penguen
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 KDE
  • Masaüstü: --illede KDE
  • Grafik Kartı: Nvidia
  • İşlemci: AMD
« Yanıtla #12 : 15 Mart 2016, 13:53:51 »
Neden mi ? Açılsın mı açılmasın mı ? Tartışması yapılırken benim bahsettiğim şeyden. İlgisizlikten. Forumda görevli bir kaç insanın üstüne kalmasından herşeyin.

Bu insanlar buradaki açılan her başlığa koşturuyor zaten. Onların dışında yeterli ilgj olmayınca böyle bir durum ortaya çıkıyor. Bende devamlı ve düzenli olarak yazamayacağımı düşündüğümden zaten yeteneklerim kısıtlı olduğundan ve mükemmeliyetçi bir insan olduğumdanbişeyler yazmak istemiyorum yada yazamıyorum diyelim.  Acı gerçek bu.. En azından bu konuda meraklı ve yeni katılan arkadaşlar bişeyler karalayabilir.