Gönderen Konu: Linux ile uyumlu nvidia ekran kartı önerileriniz  (Okunma sayısı 2604 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ergindemir

• Yeni Penguen
  • *
    • Türkiyenin en güncel android uygulama indirme platformu...
  • Dağıtım: Linux Mint 17 Mate
Linux ile uyumlu nvidia ekran kartı önerileriniz
« : 08 Temmuz 2014, 16:21:24 »
Selam arkadaşlar şuanda kullanmış olduğum ekran kartı via agp bilmem ney dandik bir ekran kartı
linuxa uyumlu fiyatı uygun bir nvidia ekran kartı almayı düşünüyorum
önerileriniz nedir
(şuanki kullanmış olduğum ekran kartı linuxta 3d destekli değil demişti arkadaşlarımız niyeyse 2d oyunları bile kasıyor
bide niyeyse her oyunu aynı derecede windowsta kasma problemi yok ama)
Daha yeniyim kusura bakmayın :D

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: Linux ile uyumlu nvidia ekran kartı önerileriniz
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2014, 16:44:57 »
Oyunun 2D olup olması önemli değil. VIA S3 Chrome kullandığınızda oyunlar yazılımsal render ile gösteriliyor. Bu da CPU'ya yük binmesine sebep oluyor. Windows tarafında ise oyunları donanımsal render ile çalıştırdığınız için CPU'ya yük binmiyor ve siz sisteminizi rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Linux tarafında Nvidia ekran kartları genellikle ATI'ye göre daha sorunsuz çalışıyor ve Nvidia bu kartlara daha uzun süre sürücü desteği veriyor.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı ergindemir

• Yeni Penguen
  • *
    • Türkiyenin en güncel android uygulama indirme platformu...
  • Dağıtım: Linux Mint 17 Mate
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2014, 16:46:20 »
Oyunun 2D olup olması önemli değil. VIA S3 Chrome kullandığınızda oyunlar yazılımsal render ile gösteriliyor. Bu da CPU'ya yük binmesine sebep oluyor. Windows tarafında ise oyunları donanımsal render ile çalıştırdığınız için CPU'ya yük binmiyor ve siz sisteminizi rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Linux tarafında Nvidia ekran kartları genellikle ATI'ye göre daha sorunsuz çalışıyor ve Nvidia bu kartlara daha uzun süre sürücü desteği veriyor.

peki bu bilgisayar eski olduğu için ekran kartı agp olacak bunuda göz önüne alırsak eski ama iş yapacak bir ekran kartı modeli önerirmisiniz
Daha yeniyim kusura bakmayın :D

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2014, 16:54:52 »
FX 6x00 serisi ve üstü bir ekran kartı bulabilirseniz alabilirsiniz. FX 5x00 serisini önermiyorum.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...