Gönderen Konu: Deepin Linux 2014 Final Version Çıktı!  (Okunma sayısı 3248 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fitilli Daniyal

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
  • Dağıtım: Manjaro Deepin
  • Masaüstü: Deepin DE
  • Grafik Kartı: AMD R9 M265X - İntel HD Graphics 4600
  • İşlemci: İntel İ7 4720 HQ
  • RAM: 16 GB
Deepin Linux 2014 Final Version Çıktı!
« : 07 Temmuz 2014, 21:34:02 »
@fortran Usta daha sonra şekillendirir burayı :) Ben sadece haber vermek istedim. http://www.noobslab.com/2014/07/deepin-2014-final-version-has-been.html

Kendi masaüstlerini oluşturmuşlar ve gayet de güzel olmuş. Sanırım artık Türkçe desteği de var.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.

(Fitilli Daniyal için bknz: AMAT - İhsan Oktay Anar)

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
  • Dağıtım: Linux Mint
Ynt: Deepin Linux 2014 Final Version Çıktı!
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2014, 23:30:40 »
Maalesef artık hiçbir yeri şekillendirmiyoruz Fitilli Daniyal. İki-üç hafta önce forum.pardus.net.tr'de oldukça anlamsız bir tartışma oldu. Senin verdiğin türden haberlerin forumun reytingini düşürdüğü, arama motorlarında forumu çöp foruma dönüştürdüğü gibi ipe sapa gelmez iddialar atıldı ortaya. Elbette bunun son derece anlamsız olduğunu ifade ettim. Nedir, o cenah, ısrarla bu anlamsız görüşü savundu, bununla da kalmadı.. Forum içinde değişik görüşlere imkan tanımayan bir darbe gerçekleştirdiler. cos adlı çok değerli bir dostumuz yöneticilik görevinden istifa etti. Umarım GNU/Linux platformlarında bundan böyle bu tür aptalca şeyler olmaz. Cavit VURAL kardeşimin de foruma daha çok ilgi göstereceğini umarım.

Bu arada, konu burada.

« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2014, 23:43:18 Gönderen: fortran »

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 Tessa
  • Masaüstü: Cinnamon
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2014, 23:49:45 »
iyide yetişkinler için çok anlamlı bir iş işletim sistemi bence. kullanımı kolay. çok fazla özelliği yok. normal bir ev bilgisayarı için ideal bir sistem değil mi?
Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar..

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2014, 23:50:32 »
@fortran Üstadım ben her daim arkandayım :) Konudan haberim yoktu bu sayede haberim oldu. Bizim forumda bir sıkıntı yaratmıyor sanırım bu tür haberler, ki niye yaratsın zaten? Linux dünyası yenilik dolu. Yeni dağıtımlardan haberdar olmak güzel bir şey :)

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2014, 00:14:14 »
Alıntı yapılan: Fitilli Daniyal
@fortran Üstadım ben her daim arkandayım Konudan haberim yoktu bu sayede haberim oldu. Bizim forumda bir sıkıntı yaratmıyor sanırım bu tür haberler, ki niye yaratsın zaten? Linux dünyası yenilik dolu. Yeni dağıtımlardan haberdar olmak güzel bir şey

Değerli dostum, şöyle bir fark söz konusu; o güne değin haber aktardığım tüm platformlara, söz konusu tuhaf durum nedeniyle haber akışını kesmiş bulunuyorum. Merak eden gelip, sitemden haberleri takip edebilir. Bundan böyle ikili değil, doğrudan ilişkide olacağız.

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2014, 00:17:42 »
Alıntı yapılan: Fitilli Daniyal
@fortran Üstadım ben her daim arkandayım Konudan haberim yoktu bu sayede haberim oldu. Bizim forumda bir sıkıntı yaratmıyor sanırım bu tür haberler, ki niye yaratsın zaten? Linux dünyası yenilik dolu. Yeni dağıtımlardan haberdar olmak güzel bir şey

Değerli dostum, şöyle bir fark söz konusu; o güne değin haber aktardığım tüm platformlara, söz konusu tuhaf durum nedeniyle haber akışını kesmiş bulunuyorum. Merak eden gelip, sitemden haberleri takip edebilir. Bundan böyle ikili değil, doğrudan ilişkide olacağız.
Anladım üstad :)

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LM17+Arch+Ubuntu 12.04
« Yanıtla #6 : 08 Temmuz 2014, 00:44:35 »
Maalesef artık hiçbir yeri şekillendirmiyoruz Fitilli Daniyal. İki-üç hafta önce forum.pardus.net.tr'de oldukça anlamsız bir tartışma oldu. Senin verdiğin türden haberlerin forumun reytingini düşürdüğü, arama motorlarında forumu çöp foruma dönüştürdüğü gibi ipe sapa gelmez iddialar atıldı ortaya. Elbette bunun son derece anlamsız olduğunu ifade ettim. Nedir, o cenah, ısrarla bu anlamsız görüşü savundu, bununla da kalmadı.. Forum içinde değişik görüşlere imkan tanımayan bir darbe gerçekleştirdiler. cos adlı çok değerli bir dostumuz yöneticilik görevinden istifa etti. Umarım GNU/Linux platformlarında bundan böyle bu tür aptalca şeyler olmaz. Cavit VURAL kardeşimin de foruma daha çok ilgi göstereceğini umarım.

Bu arada, konu burada.

bence salla @fortran dert etme, Türkiye'de herhangi bir dağıtımın topluluğundan (mint.net.tr ve 1-2 dağıtım hariç) beklenen davranışta bulunmuşlar, şaşırmadım açıkçası.
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus

Çevrimdışı oscarpenn

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: linux mint 17
« Yanıtla #7 : 08 Temmuz 2014, 02:03:34 »
Gayet güzel görünüyor. İnşallah linuxla ilgili problemlerimi halledebilirsem denemek isterim. :)

Çevrimdışı ergindemir

• Yeni Penguen
  • *
    • Türkiyenin en güncel android uygulama indirme platformu...
  • Dağıtım: Linux Mint 17 Mate
« Yanıtla #8 : 08 Temmuz 2014, 09:18:57 »
deepin hakkında bilgi verebilirmisiniz bunu ayrı olarak kuracağım demi yani bağımsız bir işletim sistemi bu
ve sistem gereksinimleri nedir deepin linux'un
Daha yeniyim kusura bakmayın :D

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
« Yanıtla #9 : 08 Temmuz 2014, 11:20:12 »
Alıntı yapılan: ergindemir
deepin hakkında bilgi verebilirmisiniz bunu ayrı olarak kuracağım demi yani bağımsız bir işletim sistemi bu
ve sistem gereksinimleri nedir deepin linux'un

Bütün GNU/Linux dağıtımlarının sistem gereksinimleri üç aşağı beş yukarı aynıdır ergindemir. Yani sıkıntı yaşamazsın. Elbette farklı bir dağıtım olduğu için, ayrı bir dizine kurman gerekir.

Çevrimdışı choppers

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #10 : 09 Temmuz 2014, 02:43:11 »
Debian, Ubuntu, Mint, Mandriva-Mageia gibi buyuk dagitimlarin Turk forumlarinda, ilgili dagitimlari  kullandigim gunlerde ne yazilmis-cizilmis bakinirken hep sizinle karsilastim @fortran ...
Size kac defa giyabinda tesekkur ettim, helal olsun dedim...
Moralinizi bozmayin derim.

nezamandir girmiyordum 17 Mate dagitimi icin girdim.
yeniden kayit oldum. forum sifirlandimi ki.