Gönderen Konu: Linux Mint 20 Ulyana Beta Sürüm ISO Dosyaları Yayınlandı  (Okunma sayısı 1216 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KT

• Yeni Penguen
  • *
  • Selamlar..
    • Kagan Tanrisundu
  • Dağıtım: Linux Mint 19.03
  • Masaüstü Ortamı: Cinnamon 4.4.8
  • Grafik Kartı: ASUS RX570 ROG STRIX 8GB GDDR5 OC 256Bit
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 1300X Quad-Core Processor × 4
Ynt: Linux Mint 20 Ulyana Beta Sürüm ISO Dosyaları Yayınlandı
« Yanıtla #15 : 26 Haziran 2020, 19:30:17 »
Evet bende öyle düşünüyorum.  Ubuntu halen 32bit sürüm desteklemekte ama 3-4 yıl sonra 32 bit kalmayacak gibi. Elimde atıl bir durumda Xp zamanından kalma bir  "Acer Aspire 5610" fabrika çıkışı 512mb rm idi. Ben 2 gb rm takabilmiştim. O zamandan bu zamana bozulmadan çalıştı ve hala çalışmakta. Şu an Linux Lite 3.8-32 bit yükledim ve onla idare etmekte. En azından güvenlik güncellemelerini alabiliyor. Aklınızda bulunsun Not: system çalışır durumda 200 mb rm' de yer kaplıyor. Web sayfası ve video açabiliyorsunuz ama hepsi o kadar. :) reklamını yapmış olmayım. Tek dezavantajı Türkçe çevirisi tam değil! Bu arada Beta sürümünü sanal sürücüde kurdum ve gayet başarılı. Yeni özellikler güzel ve kullanışlı. Şahsen beğendim. Full versiyonu çıkınca yükseltme yapabileceğiz sanırım 19 dan 20 ye.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2020, 19:34:14 Gönderen: KT »
Destek ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Saygılarımla..

Çevrimdışı dustengercege

• Çaylak Penguen
  • **
  • Dağıtım: Linux Mint Cinnamon
« Yanıtla #16 : 27 Haziran 2020, 15:28:48 »
Peki hazırda beklet hibernate seçeneği eklenmiyor değil mi. Ya da ekleyebilir miyiz diye sorsam daha iyi olur sanırım :) Şimdi Windows ile Lİnux arasında geçiş yaptığım için. Kapatıp diğerini açıp, kaldığım yerden devam ediyorum. Güzel oluyor. Yani Sleep seçeneği benim çok işime yaramıyor. Bu arada Linux Mint 20 güzel betasından bile memnunum denemekle denememek arasında kalan varsa mutlaka denesin derim  :)
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2020, 15:32:40 Gönderen: dustengercege »
Şükran duygusu asaletin göstergesi, nankörlük sevginin mezarıdır.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 20 & LMDE 4
  • Masaüstü Ortamı: Cinnamon 4.6 & Xfce 4.14
  • Grafik Kartı: Nvidia GF 9500
  • İşlemci: AMD X3
« Yanıtla #17 : 27 Haziran 2020, 15:37:33 »
Peki hazırda beklet hibernate seçeneği eklenmiyor değil mi. Ya da ekleyebilir miyiz diye sorsam daha iyi olur sanırım :) Şimdi Windows ile Lİnux arasında geçiş yaptığım için. Kapatıp diğerini açıp, kaldığım yerden devam ediyorum. Güzel oluyor. Yani Sleep seçeneği benim çok işime yaramıyor. Bu arada Linux Mint 20 güzel betasından bile memnunum denemekle denememek arasında kalan varsa mutlaka denesin derim  :)

Derin uyku (hibernite) kipini etkinleştirmek mümkün. Bununla ilgili ayrı bir konu açarsanız yardımcı olabiliriz.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...