Gönderen Konu: Linux Mint 20 Ulyana Beta Sürüm ISO Dosyaları Test Sürecinde  (Okunma sayısı 588 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 20 & LMDE 4
  • Masaüstü Ortamı: Cinnamon 4.6 & Xfce 4.14
  • Grafik Kartı: Nvidia GF 9500
  • İşlemci: AMD X3

Kararlı Sürümünün Haziran ayı sonu ya da Temmuz ayı başında yayınlanacağı öngörülen Linux Mint 20 Ulyana'nın, Beta - Sürüm Adayı (RC) ISO kalıpları hazırlandı ve test sürecine başlandı.

Linux Mint 20 Ulyana'nın, Cinnamon, Mate ve Xfce masaüstü ortamları için hazırlanan Beta ISO kalıpları ile ilgili gelişmeleri aşağıdaki bağlantıdan takip edebilirsiniz.

http://community.linuxmint.com/iso

Beta sürüm ISO kalıpları, test sürecini başarıyla geçerek onaylandığında FTP sunucularına alınarak yayınlanacaklar.

Önemli Not: Bu ISO dosyaları hata ve geri bildirimlerde bulunulması için yayınlanacaktır.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı yigitates

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 20
Ynt: Linux Mint 20 Ulyana Beta Sürüm ISO Dosyaları Test Sürecinde
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2020, 20:59:26 »
19.3 XFCE sürümünden inanılmaz memnunum. O yüzden XFCE'nin beta sürümünü kurup hataları bildireceğim.

Ama bu yeni gelecek Optimus applet'inin diğer iki masaüstüne gelip XFCE'ye gelmeyecek olması canımı sıktı biraz. İnşallah ben yanlış anlamışımdır.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2020, 00:34:45 »
Optimus applet tüm masaüstüleri için gelecek. Ama hazırda-kal kipinde, menüden sağ tıklayıp Nvidia GPU ile açma özelliği, şu an için sadece MATE masaüstündeki Mintmenü ve Cinnamon menüsü için olacak. Xfce'de kullanılan Whisker menü farklı bir geliştirici tarafından geliştirildiği için, şu an müdahale etmemiş olabilirler.

Çevrimdışı yigitates

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 20
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2020, 13:17:33 »
O zaman sıkıntı yok gibi, ben o modu zaten kullanmıyorum. İhtiyaç duymadım.

Bu sefer şu Intel modunda Nvidia kartı kapatmama sorununu çözmüşlerdir inşallah. Hani bir script linki atmıştınız da öyle çözmüştük. Gerek kalmaz artık umarım.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2020, 15:03:13 »
Nvidia-prime, bildiğiniz üzere Ubuntu geliştiricilerinin bir projesi. Linux Mint ekibi bazen kendi projelerine adapte etmek için müdahale edebiliyorlar. Örneğin MDM görüntü yöneticisinin kullanıldığı zamanlarda, nvidia-prime uygulamasına MDM desteği eklemek için müdahale etmişlerdi. Bunun haricinde kaynak kod hep yukarı (upstream) kaynaklı oluyor.

Bununla birlikte, Nvidia Prime uygulamasının 0.8.13 sürümü ile birlikte, bahsettiğiniz sorunu çözeceğini tahmin ettiğim bir iyileştirme yapılmıştı. Sanırım bu commit ile birlikte, GPU geçişi ardından sistemi yeniden başlattığınızda, bahsettiğiniz sorun yaşanmayacak. https://github.com/tseliot/nvidia-prime/commit/ffc2010029db10614abf2d42ceeea576a24580af

Linux Mint 20/Ubuntu 20.04 tabanında, Nvidia Prime 0.8.14 sürümü kullanılacak ve yukarıda bahsettiğim iyileştirme bu sürüme dahil durumda.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2020, 16:09:40 »
İlk hazırlanan ISO kalıpları reddilerek yeni ISO kalıpları hazırlanmış. Yeni hazırlanan ISO kalıpları testi geçerek, Beta sürüm olarak onaylanmışlar. Beta sürüm ISO kalıpları sunuculara yüklenerek, bir kaç içinde sürüm duyurusu yapılacaktır.

Beta sürüm ISO kalıpları onaylandıkları için, bu konuyu kilitleyelim.