Gönderen Konu: Linux Mint 19.3 Tricia ile İlgili Bazı Yenilikler  (Okunma sayısı 591 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.2 & LMDE 3
  • Masaüstü Ortamı: Cinnamon 4.2 & Mate 1.22
Linux Mint 19.3 Tricia ile İlgili Bazı Yenilikler
« : 04 Kasım 2019, 19:49:57 »

Linux Mint 19.3 Tricia sürümünde, varsayılan ortam oynatıcısı olarak XPlayer yerine, bir MPV arayüzü olan Celluoid kullanılacak.

Yine basit bir resim düzenleme uygulaması Drawing'de varsayılan olarak gelecek bir diğer uygulama olarak görünüyor.

Çekirdeğin 5.0.x serisi ve X sunucusunun 1.20.x serisinin kullanılacağı Linux Mint 19.3 Tricia sürümü, Tomboy yerine Gnote uygulaması ile gelecek.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
Ynt: Linux Mint 19.3 Tricia ile İlgili Bazı Yenilikler
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2019, 14:40:41 »
Cinnamon 4.4 sürüme, dizüstü sistemlere fare takdığınızda dokunmatik panelin (touchpad) otomatik olarak pasifleşmesini sağlayacak yeni bir özellik ekleniyor. Bu özelliği dokunmatik panel ayarlarından açıp kapatabiliyorsunuz. Cinnamon 4.4 sürümde artık panel yazıtipi boyutunu da kolayca ayarlayabileceğiz.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #2 : 11 Kasım 2019, 21:36:53 »
Nemo dosya yöneticisinin 4.4 sürümü ile birlikte sağ tık içerik menüsü kolayca özelleştirme imkanımız olacak. Nemo dosya yöneticisi => Düzenle menüsü => Tercihler => İçerik Menüleri sekmesinde, istediğiniz ögeyi etkinleştirip pasifleştirebiliyorsunuz.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2019, 22:19:28 »
Cinnamon 4.4 sürümü ile birlikte; sonradan indirilen uygulamacık, eklenti ya da masaüstü uygulamacıklarından kaynaklı sorun oluştuğunda, aşağıdaki resimdeki iletişim kutusu yardımıyla bunların tümünü pasifleştirerek oturum kurtarabilecek.

Çevrimdışı semral

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: linux mint 17 mate
Cinnamonun yeni sürümü 4.4.2 duyuruldu
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2019, 01:18:51 »
Gelişmiş yenilikçi özellikler sunan, buna karşın, geleneksel kullanıcı deneyimini de bir biçimde sürdüren ve Linux Mint tarafından geliştirilen Cinnamon masaüstü ortamının 4.4.2 sürümü duyuruldu. Clement Lefebvre tarafından github.com üzerinden duyurulan yeni sürüm, böylelikle kullanıma sunulmuş oldu. Sürümde 2 dosya değişikliği, 18 ekleme ve 1 silme işleminin gerçekleştirildiği bildiriliyor. Sürümün çıkarılmasına ilişkin olarak tüm ekip ve geliştiriciler adına duyulan mutluluk ifade edilirken, kullanıcıların çeşitli geliştirme ve yeniliklerle gelen sürümle ilgili olarak tespit ettikleri ayrıntıların geribildirimi konusunda tereddüt etmemeleri rica edildi. Cinnamon 4.4.2 sürümü hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için değişiklikler sayfasını inceleyebilirsiniz.Cinnamon 4.4.2 sürümünü edinmek için aşağıdaki linkten depoyu ekleyip sistemi update yapmanız yeterlidir

#sudo add-apt-repository ppa:trebelnik-stefina/cinnamon

#sudo apt-get update

Düzenleme: Konu başlığı ve gereksiz URL'ler
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2019, 02:53:08 Gönderen: Butterfly »

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2019, 02:57:08 »
Linux Mint 19.3 yenilikleri ile ilgili olduğu için, konuyu bu başlıkla birleştirdim.

Bununla birlikte, ilgili PPA deposundan Cinnamon 4.4.x sürümü kurmak şu an için mümkün değil.

Linux Mint 19.3 çıktığında, yükseltme yaparak Cinnamon 4.4.x sürümü kullanabilirsiniz.