Gönderen Konu: peppermint os-linuxmint 19.1 pc ilk açılışta boot olmuyor  (Okunma sayısı 131 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı coolmeen

• Yeni Penguen
  • *
  • Hersey Hayal ile baslar.!!!
  • Dağıtım: LinuX Mint 18.1 Serena
  • Masaüstü: KDE 64bit - 32bit
  • Grafik Kartı: İIntel Corporation Atom Processor
  • İşlemci: İ3-Intel Atom
Selamlar
Kullandıgım PC eski sistem.Uzun zamandır linuxmint ve pepermintos9 kullanmaktayım.Daha önceleri böyle bir sorunum yoktu.
Fakat son güncellemeleri aldıktan sonra Pc yi kapatıp actıgımda,yada yeniden baslattıgımda Pc acılmıyor.Açılır gibi oluyor,hafif siyah ortası karlı bir ekranda kalıyor,boot ekranı gelmiyor.
Ardından güç düğmesini basılı tutarak Pc yi kapatıyorum,Tekrar güç düğmesinden Pc yi acıyorum.Bu sefer
Peppermint gnu/linux
Peppermint gnu/linux için gelişmiş seçenekler
memory test (memtest86)
memory test (memtest86 serial console 115200)

Yazan ekran geliyor,en bastaki Peppermint gnu/linux satırına tıklayınca PC normal boot ekranı geliyor ve Pc açılıp kullanmaya başlayabiliyorum.
Bu olay Pc yi her kapattıgımda ve her yeniden başlattığımda oluyor.Yani Pc yi açılmayınca,tekrar güç düğmesinden kapatıp açmadan düzelmiyor.
Bu yazdıklarımın aynısını linuxmint 18-19-19.1 hepsinde yasıyorum.Kısaca ya ekran kartında bir uyumsuzluk,bunu bir kaç komutla uygun duruma getirebilirmiyim.Çünkü daha önce böyle bir sorun yoktu.Yazılımı 18.04 yapınca ve güncellemeleri aldıktan sonra olmaya basladı.Şimdi sıfırdan yazılım yüklüyorum,cihaz açılıyor,güncellemeleri aldırınca yeneiden baslattıktan sonra tekrar sorun olusuyor.Bu sorunu çözebilirmiyim.Yardımcı olabilirmisiniz,ne yapmalıyım.
Not:Normal windows sürümlerini (windows7-8-10)format atıp yüklüyorum,hiç bir sorun olmuyor.Ne zaman linux türevi son yazılımları atınca sorun olusuyor.

Hersey HAYAL ile baslar...!!!

Çevrimdışı coolmeen

• Yeni Penguen
  • *
  • Hersey Hayal ile baslar.!!!
  • Dağıtım: LinuX Mint 18.1 Serena
  • Masaüstü: KDE 64bit - 32bit
  • Grafik Kartı: İIntel Corporation Atom Processor
  • İşlemci: İ3-Intel Atom
Ynt: peppermint os-linuxmint 19.1 pc ilk açılışta boot olmuyor
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2019, 23:13:24 »
Sorunu sıfırdan imaj kurup sadece normal güncellemeleri aldırdım.Haricindeki güncellemeleri yüklemedim,şuan için bir sorun yok.
Sanırım ekran kartı uyumsuz,yeni güncellemeleri alınca bu sorun oluyor.Usta arkadaşlardan yardım gelmeyince bu şekilde hallettim.
Hersey HAYAL ile baslar...!!!