Gönderen Konu: Pek iyi durumda olmayan Ekran Kartı için Tavsiye GNU/Linux  (Okunma sayısı 120 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı user

• Çok Yeni Penguen
  • *
Daha önce bir çok dağıtım kullandım. Biraz olsun GNU/Linux'e aşinayım. Sanırım Opensuse Kde (eski bir sürüm) çalıştırırken, biraz fazla ısındı, bir müddet daha kullandıktan sonrada Ekran kartının chipseti bozuldu. Tamir eden kişi chipseti değiştirdi ve o esnada ısıtıcıyı üzerinde bırakıp Nvidia chipsetini tencerenin dibi kararttı -sanırım üstünde yumurta kıracaktı. Daha sonra daha iyi bir tamirci durumu düzeltti, fakat herhangi bir sorunda artık düzeltmenin zor olacağını söyledi. Sanırım anakartın üzerinde ya da chipsetin çevresinde alan da ısıdan etkilendi.

Şu an cihazın üzerinde Win7 var, ama arada ekran kararıyor. Bu da bana ekran kartının iyi durumda olmadığını düşündürüyor.

Pc: LG E500 - Intel Core 2 Duo T7000serisi - Nvidia GeForce 8400M G (Paylaşımlı)- 3.9 Gb Ram Fiziki - Sanırım 2007 sonrası üretim anakart

Siz olsanız hangi dağıtımı seçerdiniz, ya da paylaşımlı ekran kartı olduğu için arada ekran kartları arasında geçiş mi yapmalıyım?
şöyle bir yazı buldum: https://www.linuxbabe.com/desktop-linux/switch-intel-nvidia-graphics-card-ubuntu

Cihazda sadece audacious ve chrome kullanmayı düşünüyorum.