Gönderen Konu: [Çözüldü] Mint 19.1 Tessa'da HP Laserjet 1018 yazdırma sorunu  (Okunma sayısı 185 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kiremitciler

• Çok Yeni Penguen
  • *
Mint 17  yüklü PC de çalışan HP Laserjet 1018 yazıcıyı Mint 19.1 Tessa yüklü laptopta bir türlü kullanamadım.
Yazıcı sisteme tanımlı fakat hiç bir şekilde yazdırma mümkün olmadı. Forumda hp yazıcı hakkında çözüm önerilerini denedim bu arada...
Araştırdığım kadarı ile HP bu model yazıcısı için yeni sisteme uyumlu gerekli yenilemeleri yapmamış ya da yapmıyor. Bu yazıcıyı daha eski sürümler ile kullanma dışında bir çözüm var mı? Şimdiden teşekkürler
« Son Düzenleme: 28 Mart 2019, 19:12:35 Gönderen: kiremitciler »

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.2 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.2 & Mate 1.22
Ynt: Mint 19.1 Tessa'da HP Laserjet 1018 yazdırma sorunu
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2019, 13:45:24 »
Lütfen açtığınız konularda; "forumdaki önerileri denedim" yerine, yaptığınız işlemleri yazınız ya da en azından bağlantısını paylaşınız. Bu hem sizi hem de bizi gerekli olmayan iletişim ve zaman kayıplarında kurtarır. Bu hususlarla ilgili şu konuyu hazırlamıştık, ama forumda açılan konulardan edindiğimiz intibaya göre zahmet edilip okunmuyor.

« Son Düzenleme: 28 Mart 2019, 13:53:26 Gönderen: Butterfly »
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı kiremitciler

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2019, 14:59:46 »
Merhaba
Çok haklı uyarınıza uygun bir talep yazısını "çok yeni penguen" olarak yazamadığımı ve istemeden de olsa yardım edecek olanların zamanını çaldığımı fark ettim.
Sorumu şu şekilde yinelemek isterim.
Acer laptop makineme Mint 19.1 tessa 64.bit sürümü yükledim. Makineme usb den bağlı HP Laserjet 1018 yazıcımı sistem otomatik olarak gördü. Ancak yazdırma işlemi mümkün olmadı. Şu an bu yazıyı yazarken makine yanımda olmadığı için yazıcı kuyruğundaki görselleri maalesef paylaşamıyorum.
Bu konudaki çözüm için ne yapabilirim.
Teşekkürler

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.2 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.2 & Mate 1.22
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2019, 15:02:58 »
Buradaki öneri genel olarak yeterli oluyor. Bu öneriyi denediyseniz lütfen denediğiniz tüm önerileri paylaşınız.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...