Gönderen Konu: Linux Mint 19.1 Canlı Usb'de Düşük Disk Alanı ve donma  (Okunma sayısı 177 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ShooTeR

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia GeForce 940MX
  • İşlemci: İntel Core i5 6200U
Linux Mint 19.1 tüm masaüstlerinde (Ubuntu ve Elementary dahil) usb'den başlattıktan bir süre sonra 0 bytes düşük disk alanı hatası veriyor disk usage analyzer'dan da baktığımda dosya sisteminin gittikçe dolduğunu görebiliyorum sanırım /var/log içerisindeki dosyalar aşırı derecede şişiyor ve 1-2 dakika sonra disk dolduğunda donup kalıyor bu yüzden kurulum da devam etmiyor Linux mint 18.3 ve 17.3 te hiçbir sorun yok. İstediğiniz çıktıları paylaşabileceğimi umuyorum

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: Linux Mint 19.1 Canlı Usb'de Düşük Disk Alanı ve donma
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2019, 21:52:59 »
Forumda yazım kurallarına uyulmasını önemsiyoruz, lütfen mesajınızı yazım kurallarına göre düzenler misiniz? İmla ve Yazım Kuralları

Çalışan ortamı günlük mü kullanıyorsunuz, yoksa kurulum amacıyla mı? Bu alan dolması süreci ne kadar zaman alıyor?
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı ShooTeR

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2019, 00:21:46 »
Ben de sizinle aynı fikirdeyim, yazım kurallarına ve noktalama işaretlerine uyulması gerekiyor.

Yaklaşık olarak 2-3 dakika içerisinde bu bildirimi vermese bile donuyor.
Linux Mint'i diğer dağıtımların içerisinde en kullanıcı dostu olduğunu düşünüyorum. Sürekli Windows kullanmaktan bıkıyorum farklılık olması açısından Linux'u kullanıyorum telefonumda da böyleydi sürekli Rom değiştiriyordum. 19.1'de ısrarcı değilim 18.3'ü de kullanabilirim fakat 18.3'te hala bazı yerler Türkçe değil İngilizce bilmediğim için bazen sıkıcı olabiliyor. Yine de Türkçeleştirmeye gayret edenleri tebrik ediyorum. Wİndows'un uzun açılma süresi kısıtlı zamanlarda rahatsız edici oluyor masaüstü açıldıktan sonra bile hala kendine gelememesi gibi, gizlilik endişeleri vb. gibi durumlardan dolayı kullanıyorum.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #3 : 17 Mart 2019, 00:36:50 »
Öncelikle çeviriler ile ilgili bilgi verelim; Linux Mint'in tüm sürümlerinde, Cinnamon masaüstü ve Linux Mint'in geliştirdiği araçların Türkçe çevirilerinde eksiklik yoktur. Bu çevirileri Linux Mint Türkiye olarak takip edip yapıyoruz. Yaşadığınız sorun dil paketlerinin yüklenmemesi ile ilgili olabilir ya da ISO dosyasının hazırlanması sonrası ilave edilmiş güncellemeler ile tamamlanmış olabilir. Cinnamon masaüstü ve Linux Mint araçları dışındaki çevirilerin çoğu Ubuntu tabanından geliyor. MATE ve Xfce masaüstü ile ilgili çeviriler ise, bunlarla ilgili çeviri gruplarının katkılarıyla yapılıyor, MATE çevirilerini bir miktar destek veriyoruz.

Yaşadığınız sorun, sisteminizle ilgili bir hatadan kaynaklı olarak günlük dosyalarının şişmesi ile ilgili olabilir. Bu durumda sisteminizi uyumluluk kipi (compatibility mode) seçeneği ile açıp kurulum yapmayı deneyebilirsiniz. Kurulum rehberi konumuzda uyumluluk kipi ile nasıl başlatılacağı anlatılıyor.

Çevrimdışı ShooTeR

• Çok Yeni Penguen
  • *
Ynt: Linux Mint 19.1 Canlı Usb\'de Düşük Disk Alanı ve donma
« Yanıtla #4 : 17 Mart 2019, 00:50:50 »
Aynı sorun devam ediyor
« Son Düzenleme: 17 Mart 2019, 02:47:13 Gönderen: ShooTeR »

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #5 : 17 Mart 2019, 02:05:57 »
Forumda aynı başlık altında farklı sorunları konuşmuyoruz. Açtığınız başlık farklı bir husus, ISO dosyasını yazdırma meselesi farklı bir husustur. Şu konumuzu inceleyiniz.

ISO imajını doğrulama

Açılabilir ortam oluşturma