Gönderen Konu: [Nasıl] Otter Web Tarayıcısı Kurulumu  (Okunma sayısı 51 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
[Nasıl] Otter Web Tarayıcısı Kurulumu
« : 16 Mart 2019, 00:14:19 »
Otter, klasik Opera 12 arayüzünü temel alan, QT5 ile geliştirilen bir web tarayıcısıdır. Basit bir arayüzü sevenler ve az kaynak harcayan bir tarayıcı arayanlar için oldukça uygun bir tercih olabilir. Şu an için çok geniş bir eklenti desteğine sahip olmadığını ekleyelim. Bununla birlikte 2. sürümü ile Chrome eklentilerine destek vermeyi planlıyorlarmış. Türkçe dil desteğinin çok iyi olmadığını da ekleyelim.

Aşağıdaki komutlarla PPA resmi deposundan kurabiliyorsunuz. Linux Mint 18.x ve Linux Mint 19.x serisine bu şekilde kurulum yapılabilir. LMDE 3 için bir kaynak bulamadım maalesef.

Kod: [Seç]
sudo add-apt-repository ppa:otter-browser/release
apt update
apt install otter-browser
« Son Düzenleme: 16 Mart 2019, 01:19:39 Gönderen: Butterfly »
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı KaganTanrisundu

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Selamlar..
    • Pro2Tec-H
  • Dağıtım: Linux Mint 19 Tara
  • Masaüstü: Cinnamon 3.8.9
  • Grafik Kartı: NVIDIA Corporation GP107 [GeForce GTX 1050]
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 1300X Quad-Core Processor × 4
  • RAM: 16GB
Ynt: [Nasıl] Otter Web Tarayıcısı Kurulumu
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2019, 20:46:09 »

Mesajlar Birleştirildi.
Otter, klasik Opera 12 arayüzünü temel alan, QT5 ile geliştirilen bir web tarayıcısıdır. Basit bir arayüzü sevenler ve az kaynak harcayan bir tarayıcı arayanlar için oldukça uygun bir tercih olabilir. Şu an için çok geniş bir eklenti desteğine sahip olmadığını ekleyelim. Bununla birlikte 2. sürümü ile Chrome eklentilerine destek vermeyi planlıyorlarmış. Türkçe dil desteğinin çok iyi olmadığını da ekleyelim.

Aşağıdaki komutlarla PPA resmi deposundan kurabiliyorsunuz. Linux Mint 18.x ve Linux Mint 19.x serisine bu şekilde kurulum yapılabilir. LMDE 3 için bir kaynak bulamadım maalesef.

Kod: [Seç]
sudo add-apt-repository ppa:otter-browser/release
apt update
apt install otter-browser

Bu önerdiğiniz:  https://otter-browser.org/  Peki diğer tarayıcılardan farkı nedir?
« Son Düzenleme: 16 Mart 2019, 21:21:38 Gönderen: KaganTanrisundu »
Destek ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Saygılarımla..