Gönderen Konu: [Çözüldü] Linux Mint 19.x Sürücü Yöneticisinde Nvidia 415 Sürücüsü Yok  (Okunma sayısı 190 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Chaos

• Çok Yeni Penguen
  • *
HDD yi değiştirdikten sonra, Linux ortamında Linux mint 19.1 i usb ye boot ettim ve kurdum. Şuan Linux mint 19.1 (Cinnamon) kullanıyorum.
Ancak "Sürücü Yöneticisinde" Nvidia driver 415 yok. İlk başta güncelleme yöneticisinden görünen tüm güncelleştirmeleri yaptım.
Akabinde şunu kullandım:
Kod: [Seç]
sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/dev 
PPA ekledikten sonra Nvidia driver  "396" sürümü geldi ama 415 sürümü yok.

Edit:
sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/ppa  olarak eklendi.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2018, 00:58:39 Gönderen: Chaos »

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Çünkü eklediğiniz PPA deposunda böyle bir sürüm yok. Forumun hiç bir yerinde bu PPA deposunun eklenmesi ile ilgili bir öneri de mevcut değil. Bu deposunu bir kaynağa dayanarak eklediyseniz, neden bu depoyu ekleme gereği duyduğunuzu o kaynağa sorabilirsiniz.

Forumun bir çok konusunda eklenmesi önerilen Nvidia sürücüsü PPA deposu aşağıdakidir.

sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/ppa
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2018, 00:43:05 Gönderen: Butterfly »
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı Chaos

• Çok Yeni Penguen
  • *
Pardon bir karışıklık oldu. Bu tip şeyleri not ederim. /dev olarak ve /ppa olarak vardı niyeyse. Dikkat edilmeden /dev eklenmiş. /ppa eklenerek sorun çözüldü.

Çevrimdışı Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 64-bit
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia Geforce GTX 1050
  • İşlemci: Intel Core i7 7700HQ
Çünkü eklediğiniz PPA deposunda böyle bir sürüm yok. Forumun hiç bir yerinde bu PPA deposunun eklenmesi ile ilgili bir öneri de mevcut değil. Bu deposunu bir kaynağa dayanarak eklediyseniz, neden bu depoyu ekleme gereği duyduğunuzu o kaynağa sorabilirsiniz.

Forumun bir çok konusunda eklenmesi önerilen Nvidia sürücüsü PPA deposu aşağıdakidir.

sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/ppa

Hocam o PPA deposu forumda mevcut , SteamPlay konusunda ; zira hazırladığımda sadece o sürücüde Transform Feedback desteği vardı.

Artık 415.25'e de geldi gerçi. Bu dev ppa'sı yine Canonical ekibinin.

The only people who should kill are those prepared themselves to die!

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Alıntı
sudo add-apt-repository ppa:graphics-drivers/dev

Aslında bunu "acaba biz mi önerdik" diye forum içinde arattığımda herhangi bir sonuç çıkmamıştı. Demek ki bağlantı olarak paylaşıldığı için sonuç çıkmamış.  Sorun diğer PPA deposu ile çözüldüğü için konuyu kilitleyelim.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...