Gönderen Konu: [Çözüldü] Linux Mint Cinnamon 19 TARA Bumblebee-ui  (Okunma sayısı 166 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smok

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Ubuntu
  • Masaüstü: Gnome
Merhaba. Aşağıdaki linkte anlatılan şekilde bumblebee kurulumunu gerçekleştirdim. Bumblebee-ui uygulamacığını da kurdum. Ancak birkaç sorunum var;

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=9347

Bumblebee-ui uygulamacığında steam oyunlarım gözükmüyor. Dolayısı ile bu uygulamaları çalıştıramıyorum. Ayrıca Mint 19 sürümünü kullanmama rağmen menü' de "NVIDIA GPU ile çalıştır" diye bir seçenek gözükmüyor.
"O halde oyunları optirun-b primus %command% komutu ile çalıştır" diyeceksiniz ancak malesef bu şekilde bazı oyunlar açılmıyor veya yeteri kadar performans alamıyorum.
NVIDIA Prime' da pek hoşuma gitmedi. Bumblebee ile bu problemi halletmenin bir yolu var mı acaba?
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2018, 16:49:58 Gönderen: smok »

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: Linux Mint Cinnamon 19 TARA Bumblebee-ui
« Yanıtla #1 : 25 Kasım 2018, 13:08:46 »
Bumblebee-ui geliştirilmesi çok önce durmuş bir uygulama, bu sebeple zamanında böyle bir destek eklenmemiş olabilir.

Cinnamon menüsünden Nvidia GPU ile nasıl uygulama açılacağı konuda anlatılıyor.

Alıntı
Cinnamon kullanıcıları uygulamaları Nvidia ile başlatmak için, menüdeki uygulamanın simgesine sağ tıklayıp "Nvidia GPU ile çalıştır" seçeneğini kullanabilir.

Steam başlatıcısında aşağıdaki komutu deneyebilirsiniz. Tekrar söylüyorum yaşadığınız bir performans sorunu değil, sadece dikey senkronizasyonun etkin olması.

Kod: [Seç]
vblank_mode=0 optirun -b primus %command%
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı smok

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Ubuntu
  • Masaüstü: Gnome
Ynt: Linux Mint Cinnamon 19 TARA Bumblebee-ui
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2018, 13:17:42 »
Tamamdır şimdi anladım olayı. Kusura bakmayın çok fazla konu açtım. Peki menü' ye uygulama nasıl ekleyebilirim?