Gönderen Konu: Bumblebee Kurulum Sorunu (Failed to load module "nvidia)  (Okunma sayısı 249 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı csamet07

• Çok Yeni Penguen
  • *
    • CSamet07
    • sametcankaratas
  • Dağıtım: mint
  • Masaüstü: mate
  • Grafik Kartı: nvidia
  • İşlemci: intel
"sudo add-apt-repository ppa:bumblebee/testing -y" komutunu terminale girdiğimde :
HTTP Error 404: Not Found
PPA eklenemiyor: '"Bu PPA'nin bionic destegi yok"'.
hatası ile karşılaşıyorum Linux Mint 19 kullanıyorum bir kaç hafta oldu linux kullanmaya başlayalı. Bu sorunu araştırdığımda kütüphaneye eklemenin gerekmeyeceğini 19'un beta sürüm olduğu gibi yorumlar gördüm eklemeden devam ettim:
"sudo apt-get install bumblebee nvidia-390 nvidia-settings bumblebee-nvidia primus virtualgl linux-headers-$(uname -r) -y"
bu komutu uyguladığımda virtualgl ile ilgili bir hata aldım ve virtualgl dahil kalanını silerek yükleme işlemini gerçekleştirdim geri kalan işlemleri harfi harfine uygulayarak kuruluma devam ettim.
"sudo xed /etc/bumblebee/bumblebee.conf"
bu dosyaya giriş yaptığımda değiştirilmesi gereken vermiş olduğunuz yazı ile aynı değildi aklım yettiği kadar sildim ve gereken komutları yapıştırdım.
Ve son olarak "glxgears" komutu ile çarklar döndü geri dönütler aldım terminale fakat:
"optirun glxgears" komutu sonucunda :
"[ 1216.722792]
Cannot access secondary GPU - error: [XORG] (EE) Failed to load module "nvidia" (module does not exist, 0)

[ 1216.722818]
Aborting because fallback start is disabled.
"
çıktısı ile karşılaştım uyguladığım tüm işlemler bunlar normal de proğramların kullanımında memnunum android studio özellikle windows'a göre daha hızlı çalışıyor fakat steam oyunlarının fps'lerinde ciddi anlamda düşüş yaşadım.
Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: Bumblebee Kurulum Sorunu (Failed to load module "nvidia)
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2018, 01:12:52 »
Çünkü yanlış konuyu uyguladınız, rehber aldığınız konuda Linux Mint 18.x serisi için olduğu açık biçimde belirtiliyor. Ama görünüşe göre sizin sistemizde Linux Mint 19 serisi kurulu, doğru konu aşağıdaki olacak, düzenelemeleri buna göre yapınız.

Bir de çıktı ya da komut paylaşırken kod etiketi kullanmaya özen gösteriniz, aksi halde mesajınız oldukça karışık bir hal alıyor.Kod Etiketi Kullanımı
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı csamet07

• Çok Yeni Penguen
  • *
    • CSamet07
    • sametcankaratas
  • Dağıtım: mint
  • Masaüstü: mate
  • Grafik Kartı: nvidia
  • İşlemci: intel
Ynt: Bumblebee Kurulum Sorunu (Failed to load module "nvidia)
« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2018, 01:17:10 »
Sanırım olaylar tamamen benim hatam sebebiyle, kusura bakmayın. Sanırım sorunu çözmekteyim.

Düzenleme: Yazım kuralları.
Lütfen yazım kurallarına özen gösteriniz.
İmla ve Yazım Kuralları
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2018, 01:25:48 Gönderen: Butterfly »