Gönderen Konu: E-Devlet Sitesi Üye Girişi Sorunu  (Okunma sayısı 4927 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KUTLUTÜRK

• Yeni Penguen
  • *
  • YARATANIN ADIYLA
  • Dağıtım: LİNUX MİNT 17 cinnamo
E-Devlet Sitesi Üye Girişi Sorunu
« : 03 Haziran 2014, 20:07:19 »
Merhaba. turkiye.gov.tr adresinde T.C Numaram ve şifrem ile giriş yapıyorum fakat  ana sayfaya yönleniyorum, yukarıda  giriş yap düğmesi görünüyor. Yani sisteme giriş yapamıyorum. Diğer işletim sistemlerinde böyle bir sorun yoktu. Bu sorun ne ile alakalıdır ve nasıl çözebiliriz?

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 Tessa
  • Masaüstü: Cinnamon
Ynt: E-Devlet Sitesi Üye Girişi Sorunu
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2014, 21:36:43 »
merhaba,
bu sorun tarayıcınızla alakalı olabilir. başka bir tarayıcıdan giriş yapmayı deneyiniz.
Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar..

Çevrimiçi Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
  • RAM: 8 GB
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2014, 22:11:35 »
acaba java vb. bir gereksinim istiyor mu diye aklıma geldi, devlet siteleri genelde java destekli çalıştığı için. @anony arkadaşımızın dediği gibi başka bir tarayıcıdan deneyin, sorun devam ederse diğer çözüm yollarına başvururuz.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2014, 22:25:05 »
Merhaba. turkiye.gov.tr adresinde T.C Numaram ve şifrem ile giriş yapıyorum fakat  ana sayfaya yönleniyorum, yukarıda  giriş yap düğmesi görünüyor. Yani sisteme giriş yapamıyorum. Diğer işletim sistemlerinde böyle bir sorun yoktu. Bu sorun ne ile alakalıdır ve nasıl çözebiliriz?

Çok uzun süredir girmiyordum. Denemek amacıyla girdim. Herhangi bir sorun yok. Sağlıklı bir biçimde çalışıyor. Sorun sizinle alakalı olmalı ama nedir, bilemeyeceğim.

Çevrimdışı KUTLUTÜRK

• Yeni Penguen
  • *
  • YARATANIN ADIYLA
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2014, 23:35:43 »
Opera, mozilla, chromium, chrome  bunların hepsinden denedim fakat aynı, giriş yapamıyorum

Çevrimiçi Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
  • RAM: 8 GB
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2014, 01:34:43 »
Opera, mozilla, chromium, chrome  bunların hepsinden denedim fakat aynı, giriş yapamıyorum

Kod: [Seç]
LC_ALL=C google-chrome
yukarıdaki komutu uçbirimde çalıştırarak chrome üzerinden giriş yapmayı deneyelim, bakalım giriş yapabilecek miyiz ?
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LM17+Arch+Ubuntu 12.04
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2014, 01:46:37 »
Firefox üzerinden giriş yaptım sorun gözükmüyor.
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus

Çevrimdışı olaki

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2014, 02:15:53 »
Bazı devlet sitelerinde, girmek değil de form doldurmak sorunluydu diye biliyorum.
Örneğin, MEB sitelerinde bu sorunun Firefox'un 'internet explorer' gibi bi eklentisiyle aşılacağı kalmış aklımda.

Çevrimdışı KUTLUTÜRK

• Yeni Penguen
  • *
  • YARATANIN ADIYLA
« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2014, 19:03:16 »

Kod: [Seç]
LC_ALL=C google-chrome
yukarıdaki komutu uçbirimde çalıştırarak chrome üzerinden giriş yapmayı deneyelim, bakalım giriş yapabilecek miyiz ?
Hocam denedim, gene aynı.

Firefox üzerinden giriş yaptım sorun gözükmüyor.

Sürümden sürüme fark ediyor olabilir, ben  mint 16 kullanıyorum ve ben hiç bir tarayıcıdan e-devlet sitesine üye girişi yapamıyorum.

Çevrimdışı KUTLUTÜRK

• Yeni Penguen
  • *
  • YARATANIN ADIYLA
« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2014, 23:00:41 »
???