Gönderen Konu: Timeshift Kullanımı İle İlgili Resimli Bir Rehber Hazırlanması  (Okunma sayısı 145 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Greydeath

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 Tessa
  • Masaüstü: Mate 1.18.0
  • Grafik Kartı: NVIDIA GF108 [GeForce GT 420]
  • İşlemci: Intel Core i5-2500
Değerli arkadaşlar bugün başıma gelen ve kurtarıcım olan program için bu konuyu açıyorum. Linux un yanındaki Windows diskimi kurtarmak için windowsu yeniden kurmayı denedim. Yeniden kurulum sırasında disklerimi yada sistem ile ilgli bir parçayı  sildim ve açılış sonrası siyah ekran ile karşılaştım. Tam ne olacak derken çalışan usb üzerinden19.1 tessa ile bir kaç kurcalama yaptım. Aklıma timeshift ile anlık görüntü aldığım geldi. Restore/geri yükleme  kısmında 05.02.2019 tarihinde alınan(otomatik alınmış) görüntüyü seçip sistemi kurtarmayı başardım. ::) Bunu burada belirtmek istedim. Acaba time shift kullanımı ile ilgili bir resimli kılavuz oluşturulabilir mi? 
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2019, 18:56:25 Gönderen: Greydeath »
Knoppix live CD, Pardus Live CD, Suse Linux Live CD
Ubuntu(Notebook), Linux Mint(Bilgisayar)

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Uygun bir zamanda doküman oluşturabiliriz. Bir kaç ay önce ben de sadece kurtarma kipine ulaşabildiğim bir sistemi Timeshift ile geri alabilmiştim. Gerçi sonradan geri almayı unuttuğum ufak bir yapılandırma sebebiyle masaüstüne ulaşamadığımı anlamıştım, ama tecrübe olumluydu. Elinizde çalışan bir medya yoksa, uygulamanın komut arayüzü de işe yarıyor.

Şu faydalı bağlantıları ekleyelim.

https://gnulinuxfree.blogspot.com/2017/11/timeshift-ile-yedekten-sistem-olusturma.html

https://ertugrulharman.com/tr/2015/08/01/linux-icin-sistem-geri-yukleme-timeshift/
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2019, 22:58:50 Gönderen: Butterfly »
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...