Gönderen Konu: PC Parçalarım Linux Mint İçin Uygun Mu ? + C: ve D: Hakkında  (Okunma sayısı 1074 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı beyond

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: linux mint
  • Masaüstü: mate
Kurulumdan sonra Wi-fi'ın sıkıntı çıkartmaması adına driver'ın aynısını internetten indirdim, fakat bu driver'la linux'da güncellerken sıkıntı çıkar mı, linux'a özel mi indirmeliyim bilemiyorum. Kullanacağım dağıtım Mint.

Ayrıca konumuzla alakalı değil ama bir sorum daha var. Dual Boot yaparsam Mint'i Recovery İmage'a kurmak istiyorum fakat D:'nin toplam büyüklüğü 14.6 GB,  performansta vs. bir aksama olur mu ? Hatta şuan yapacağım işlemde Mint'i windows'un kurulu olduğu yere kuracağımdan soruyorum, windows 7 (2.1 gb) D:'de sıkıntı yaratır mı yine aynı şekilde ?

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: PC Parçalarım Linux Mint İçin Uygun Mu ? + C: ve D: Hakkında
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2017, 19:04:07 »
Sisteminizle ilegili aşağıdaki özellikleri paylaşırsanız, daha net bir öneri sunulabilir.

İşlemci
RAM miktarı
Ekran Kartı
Kablosuz ağ kartı marka ve modeli

Alıntı
Dual Boot yaparsam Mint'i Recovery İmage'a kurmak istiyorum fakat D:'nin toplam büyüklüğü 14.6 GB,  performansta vs. bir aksama olur mu ? Hatta şuan yapacağım işlemde Mint'i windows'un kurulu olduğu yere kuracağımdan soruyorum, windows 7 (2.1 gb) D:'de sıkıntı yaratır mı yine aynı şekilde ?

Ayrıca yukarıda alıntılanan kısmı tam olarak anlayamadım, biraz daha açık yazar mısnız?
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı beyond

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2017, 21:41:47 »
İşlemci > Intel Celeron CPU 847 1.10 GHz
RAM miktarı > 2 GB
Ekran Kartı > Intel HD Graphics 1 GB
Kablosuz ağ kartı marka ve modeli > Aygıt Yöneticisinde en başta Realtek var, systeminfo'da bu şekilde gözüküyor.

(Bu arada ben bu sisteme Cinnamon kuracağım uygun mudur ?)

Alıntı
Ayrıca yukarıda alıntılanan kısmı tam olarak anlayamadım, biraz daha açık yazar mısnız?
İşletim sistemini kurduğum diskin büyüklüğü işletim sisteminin çalışma hızını etkiler mi ?

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2017, 23:39:18 »
Bu sistem için Linux Mint MATE sürüm daha uygun olabilir.

Kablosuz ağ aygıtı RTL8188CE olarak görünüyor. Bu aygıt rtl8192ce sürücü modülü ile destekleniyor. Bu aygıt için herhangi bir sürücü kurulumuna gerek yok, eğer bir bağlantı sorunu yaşarsanız aşağıdaki komutla bir yapılandırma dosyası oluşturup sistemi yeniden başlatmayı denersiniz.

Kod: [Seç]
echo "options rtl8192ce swenc=1 ips=0" | sudo tee /etc/modprobe.d/rtl8192ce.conf
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı beyond

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2017, 23:44:37 »
Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2017, 18:55:57 Gönderen: beyond »