Gönderen Konu: linux internetsiz kullanımı yardım ?  (Okunma sayısı 719 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ulak12

• Çok Yeni Penguen
  • *
linux internetsiz kullanımı yardım ?
« : 21 Haziran 2017, 18:50:09 »
Merhaba linux u öğrenmek istiyorum ama linux a bir nedenden dolayı nefretim var oda internet olmadığından dolayı program kurmanın çile olması diyelinki bir yazılım kuracağız bütün paket bağımılıklarını indirip başka yerden pc me atacağım attıkdıktan sonra ne yazacamda kurulum yapcam
başka bi alternatifim varmı bu kurulumda windows tablet pc im var internete onunla bağlanıyorum dosyaları onunla indirmeyi düşünüyorum başka yöntem varsa önerilerinizi bekliyorum

Çevrimdışı HLLZDMR

• Yeni Penguen
  • *
    • HLLZDMR10
  • Dağıtım: mint
  • Masaüstü: serena 18.1
  • Grafik Kartı: GeForce 950M
  • İşlemci: İntel core i7-6700HQ
Ynt: linux internetsiz kullanımı yardım ?
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2017, 19:24:49 »
Alakası yok her programı kurabilirsin ilk önce ubuntu deposuna bak zaten ubuntu deposundan çekiyor.Mesela ben bir program kuracaktım o program depoya eklenmemişti yani yoktu bende internetten arattım dep paketini bulup kurulum yaptım.Yani deb deposu çok geniş ubuntunun hangi programı aradında bulamadım merak ettim ?

Mesajlar Birleştirildi.
Eğer zaten paket indirmişseniz yani hali hazırda bir paket varsa paketin üstüne gelin sağa tıklayın ve GDebi paket kurucu ile aç deyin.Eğer bu seçenek yok ise ilk önce
Kod: [Seç]
sudo apt-get install gdebi İle paketi yükleyin eğer el ile kurmak istiyorum diyorsanız.
Bu komut ile yükleyebilirsiniz.
Kod: [Seç]
sudo dpkg -i paket_adi.deb
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2017, 19:35:02 Gönderen: HLLZDMR »

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2017, 22:06:34 »
Apt-offline (apt-offline-gui isimli grafik arayüzü de var), Camicri Cube , Kerryx gibi projeler var, bunlarla internet olmayan PC'lere farklı ortamlar kullanılarak güncelleme yaptırılabilir veya uygulama yüklenebilir.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı ulak12

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2017, 23:00:00 »
Apt-offline (apt-offline-gui isimli grafik arayüzü de var), Camicri Cube , Kerryx gibi projeler var, bunlarla internet olmayan PC'lere farklı ortamlar kullanılarak güncelleme yaptırılabilir veya uygulama yüklenebilir.
kerx hata veriyor
please create the project on the plugins supported os diye

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2017, 09:17:12 »
@ulak12 , forumda aynı başlık altında birbirinden farklı hususları konuşmak konunun dağılmasına sebep olabiliyor. Bu nedenle ve forum düzeni açısından Kerryx ile ilgili sorun için yeni bir konu açmanız daha uygun olacaktır.

Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...