Gönderen Konu: Linux Mint USB Boot ve Türkçe Karakter Hakkında.  (Okunma sayısı 1406 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asdasdasd

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux mint 18.1
Arkadaşlar öncelikle merhaba sırf bu iki sorumu sormak için burdayım çözüm bulamadım. Linux konusunda çok yeniyim, cahilliğim için şimdiden kusura bakmayın bilmiyorum.

Kullandığım linux mint 18.1 cinnamon 64 bit (yazım hatası olabilir kusura bakmayın)

Sorum 1= Ben usb boot yapıyorum herşey çok güzel sıkıntım yok fakat mesela bir program kurdum yada herhangi bi değişikliğimden sonra bilgisayarı kapattığımda sıfırlanıyor deliriyorum buna bir çözüm bulabilir miyim? Yani ben sanki harddiskte kullanır gibi kullanmak istiyorum (not: belki etkisi vardır bilmiyorum ama harddiskim yok arzalı)

Sorum 2=Türkçeyi kurduğumda invalid gibi bir hata veriyor yarı Türkçe bile değil çeyrek Türkçe oluyor sanırım rest attığımda düzelicek ama rest atamıyorum sıfırlanıyor acil bir çözüm bulabilir miyim?

Düzenleme: Büyük harf
Düzenleme 2 : Başlık
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2017, 15:14:35 Gönderen: Danny »

Çevrimdışı ertanx

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 18.1 Cinnamon x64
  • Masaüstü: Cinnamon 3.2.6
  • Grafik Kartı: APU Radeon R7
  • İşlemci: AMD A10-7870K
Ynt: LİNUX MİNT 18.1 USB BOOT KAYDEDEMİYORUM VE TR SORUNU
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2017, 23:35:42 »
Tüm forumlarda büyük harfle yazılmaz.

1. Bootable usb den çalışan sistem sadece o oturum için geçerlidir yaptığınız değişiklik ve ayarları kaydetmez.
2.  Nete bağlı olmadığınız yada sadece o sürümün o anki dil dosyaları olduğu için eksik yada yarımdır. Dil paketleri tam kurulumdan sonra güncellenir. Gerçi yapsanız bile tekrar boot ettiğinizde eski hale gelecek.

3. Bu istediğiniz şekilde çalışan sadece Slax Linux var diye biliyorum.
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2017, 23:37:38 Gönderen: ertanx »

Çevrimdışı asdasdasd

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux mint 18.1
Ynt: LİNUX MİNT 18.1 USB BOOT KAYDEDEMİYORUM VE TR SORUNU
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2017, 23:39:31 »
Kusura bakmayın ilk kez bir forum sitesine üye oldum bilmiyordum,cevaplarınız için teşekkürler:

fakat usb de kaydedilmesi için herhangi bir yolu program yada ne biliyim bootable programı var mıdır ?

Mesajlar Birleştirildi.
ilk slax denedim fakat görüntü vermedi bilgfisayarımda sonrada çok üzerinde durmadım ama görüntüyü halledebilirsem olur mu dersiniz?
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2017, 23:40:58 Gönderen: asdasdasd »

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
  • RAM: 8 GB
Ynt: Linux Mint USB Boot ve Türkçe Karakter Hakkında.
« Yanıtla #3 : 15 Ocak 2017, 15:22:32 »
@ertanx arkadaşımız gerekli cevabı vermiş, ben de şunu ilave edeyim. Ayarların kalıcı olması için ; PERSISTENCE özelliği sayesinde yazılımın desteklediği dağıtımların tamamını, USB bellekte taşıyacağınız işletim sistemine çevirebiliyorsunuz. Aşağıdaki bağlantıda gerekli anlatım mevcut.

Ynt: Mint 16 Flash Bellekten Çalıştırma Sorunu
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...