Gönderen Konu: Güç Kaynağı ve Harddisk Sorunu Hakkında Sorular  (Okunma sayısı 1861 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LinuxMİnt

• Çaylak Penguen
  • **
    • mehmet akın
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: gnome
  • Grafik Kartı: intel
  • İşlemci: intel
Arkadaşlar merhaba geçenlerde yeni güç kaynağı satın almıştım, bütün bağlantıları yaptım sorunsuz kullanıyorum.

Sorun şurada; elimde 2 tane daha harddisk var bunları bağlamak istedim mavi renk sata kablosu var ama güç kablosu yok. Satın aldığım güç kaynağı da Consair en ucuz modeli de değil 650 W ama sadece bir tane harddisk kablosu var görünüyor.

Bunun çözümü var mı?

Birde 3. harddisk için sata kablosunu nasıl temin edebilirim?

Birde arkadaşımdan bana kalan harici harddisk var ama kablosu yok (tadilat olayımız olmuştu o arada kayboldu sanırım). Bunun kablosunu temin edebilirmiyim? Edebilirsem bu kabloların ismi nedir ve nereden temin edilir?

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1
  • Masaüstü: Mate
Ynt: Güç Kaynağı ve Harddisk Sorunu Hakkında Sorular
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2016, 19:37:02 »
Bu soruları donanım forumlarında sormanız daha iyi olur.
Pin sayısını artırıp azaltan dönüştürücüler var. Eğer boşta güç kablosu kalıyorsa onları bu dönüştürücüler aracılığıyla diğer 2 diskinize bağlayabilirsiniz. Kabloların adı Molex. Dönüştürücü bulamazsanız: https://forum.donanimhaber.com/m_18448845/tm.htm

3. sabit disk için veri(data) kablosunu da bilgisayar parçası satan yerlerden, teknoloji marketlerinden vs. temin edebilirsiniz. Sata veri kablosu, sabit disk veri kablosu derseniz bulabilirsiniz. Eğer sabit diskiniz SATA3 destekliyorsa yüksek veri aktarım hızı için SATA3 kablo tercih etmelisiniz.
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2016, 15:58:58 Gönderen: Genizcil_N »

Çevrimdışı LinuxMİnt

• Çaylak Penguen
  • **
    • mehmet akın
« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2016, 00:26:39 »
Bu soruları donanım forumlarında sormanız daha iyi olur.
Pin sayısını artırıp azaltan dönüştürücüler var. Eğer boşta güç kablosu kalıyorsa onları bu dönüştürücüler aracılığıyla diğer 2 diskinize bağlayabilirsiniz. Kabloların adı Molex. Dönüştürücü bulamazsanız: https://forum.donanimhaber.com/m_18448845/tm.htm

3. sabit disk için veri(data) kablosunu da bilgisayar parçası satan yerlerden, teknoloji marketlerinden vs. temin edebilirsiniz. Sata veri kablosu, sabit disk veri kablosu derseniz bulabilirsiniz. Eğer sabit diskiniz SATA3 destekliyorsa yüksek veri aktarım hızı için SATA3 kablo tercih etmelisiniz.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2016, 15:58:29 Gönderen: Genizcil_N »

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1
  • Masaüstü: Mate
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2016, 16:00:50 »
Önceki iletimde dönüştürücü bulamazsınız yazmışım. Bulamazsanız olacaktı. Kusura bakmayın.

Çevrimdışı LinuxMİnt

• Çaylak Penguen
  • **
    • mehmet akın
« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2016, 11:55:18 »
Önceki iletimde dönüştürücü bulamazsınız yazmışım. Bulamazsanız olacaktı. Kusura bakmayın.
Tamam sorun değil  :)