Gönderen Konu: Nitroshare  (Okunma sayısı 1229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serdar

• Penguen
  • Dağıtım: linuxmint cinnamon 17.3 64 bit
  • Masaüstü: cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia geforce 210
  • İşlemci: İntel i3
Nitroshare
« : 08 Ağustos 2016, 19:13:26 »
İyi günler olsun,
Geçen hafta Linuxmint yüklü masaüstü bilgisayarımla Windows 10 yüklü dizüstü bilgisayarım arasında dosya transferi için bir yol ararken - Flash bellek kullanarak bu iş oldukça zahmetli oluyordu -  Butterfly'ın sayesinde Nitroshare uygulamasıyla tanıştım.
Nitroshare uygulamasını masaüstü bilgisayarıma kurduktan sonra dizüstü bilgisayarımı açtım ve Nitroshare uygulamasının Windows versiyonunu ona kurdum.
Bu iş bitince, masaüstüne kurduğum Nitroshare uygulamasını çalıştırdım. Hemen ardından da dizüstü bilgisayarıma kurulu Nitroshare programını çalıştırdım. Sonrasında masaüstü bilgisayarıma dönerek Nitroshare uygulamasının setting kısmından - general sekmesindeki directory kısmına sağdaki üç nokta kutusunu kullanarak aktarmak istediğim dizini ekledim (örn: home/kullanıcı adı/dizin adı) Behavior kısmındaki "Allow local aplications to interact with Nitoshare" ve "Recieve files"'in seçili olduğuna emin olduktan sonra security ve advanced sekmelerini dokunmadan bıraktım.
Ardından panele yerleşmiş Nitroshare simgesine tıklayıp, eğer tek bir dosya göndermek istiyorsam "send files" , dizinin tamamını göndermek istiyorsam "send directory"'yi seçip göndermek istediğim dosya/dizini seçtim. Açılan pencereden uygulamanın anında gördüğü dizüztü bilgisayarımım adını seçip aktarmayı başlattım.
Hemen belirteyim, Linuxmint kısmındaki Nitroshare'in dosya/dizin aktarılacak bilgisayarı görmesi için o bilgisayarın açık ve onda yüklü Nitroshare'in çalışıyor olması lazım. Aksi takdirde Nitroshare karşı bilgisayarı göremeyeceği için aktarma başlamayacaktır.
Aktarılacak dosya/dizinin boyutuna göre aktarma işlemi uzun sürebilecektir. O yüzden her iki bilgisayarın da açık olmasına dikkat edin derim.
Zaten aktarma işeminin durumunu aktarma işlemini yapan bilgisayarın Nitroshare tarafından otomatik açılan penceresinde izleyebileceksiniz.
Windows 10 için konuşacak olursam, Nitroshare ile aktarılan dosya/dizinleri indirilenler - Nitroshare klasörüne kayıt edilir. Buradan istediğiniz başka bir klasöre taşıma yapabilirsiniz.   
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2016, 19:15:36 Gönderen: serdar »