Gönderen Konu: Ubuntu for Android Bitti mi?  (Okunma sayısı 1260 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fortran

  • Kıdemli Penguen
  • ****
  • İleti: 784
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
  • Dağıtım: Linux Mint
Ubuntu for Android Bitti mi?
« : 02 Mayıs 2014, 23:21:53 »

Bazı kaynaklar, Ubuntu’nun üreticisi Canonical tarafından ilan edilen Ubuntu for Android projesinin sona erdiğini açıkladılar. Bu çevreler, Ubuntu for Android projesinin sonlandırıldığı iddiasını, Caconical geliştiricisi Matthew Paul Thomas’ın gönderdiği bir hata raporuna dayandırıyorlar. Ancak linklenen sayfada kullanıcıyı, Matthew Paul Thomas’ın gönderdiği bir hata raporu değil, “bu sayfa mevcut değil” biçiminde bir hata sayfası karşılıyor. Yine Canonical’ın yaptığı açıklamada “Android için Ubuntu’nun kullanıcılar tarafından sevilen harika bir ürün olduğunun, ancak geliştirilmesi için Android cephesinden güçlü bir ortağa ihtiyaç duyulduğunun” söylendiği belirtiliyor. Görünen o ki bu güçlü ortak bulunamamıştır. Söylenildiğine göre Canonical, böyle bir ortaklığa hâlâ açık olduklarını söylüyor, ancak Ubuntu for Phones’a odaklandıklarını, bu yüzden Ubuntu for Android’i aktif olarak sürdürmeyeceklerini ifade ediyor.


Kullanıcıyı, Matthew Paul Thomas’ın gönderdiği bir hata raporu değil, “bu sayfa mevcut değil” biçiminde hata sayfası karşılıyor.

Fakat, dokunmatik cihazlar için özel geliştirilmiş versiyonu olan Ubuntu Touch geliştirilmeye devam edilecekmiş. Bittiği söylenen Ubuntu for Android’in Ubuntu’nun sitesindeki sayfası ise duruyor. Pek de bitirilmiş bir projeye benzemiyor. Ubuntu for Android hakkında fikir edinmek için Ubuntu tarafından hazırlanan aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

/>