Gönderen Konu: [Çözüldü] Mint USB katili oldu  (Okunma sayısı 1282 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkswagen

• Çok Yeni Penguen
  • *
[Çözüldü] Mint USB katili oldu
« : 19 Haziran 2016, 05:21:18 »
Her türlü USB denedim, Windows bilgisayarımda kurmam gereken dosyayı flaşıma atıyorum. Ardından güvenli kaldırıyorum, Windows bilgisayara taktığımda flaş bozulmuş oluyor biçimlendirmek gerekiyor.

Aygıtlarda bir usb belleğim takıldı ve hiçbir şekilde çıkmıyor, nasıl çıkarabilirim bunu? Ayrıca flaş bozmasına karşı ne yapılabilir? Ağzımın tadı kaçtı yine bilgisayara oturuca.  :'(

Kelebek hocam yardımlarınızı bekliyorum.

Ekleme: Mint biçimlendirici ile problemi çözdüm şimdi tekrar kaldır, güvenli kaldır vesaire yaparak Windows'a aktarmaya çalışacağım dosyalarımı. Ayrıca bu direkt çekme olayında veri kaybını nasıl çözebiliriz?
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2016, 01:44:40 Gönderen: Volkswagen »

Çevrimdışı Fitilli Daniyal

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
  • Dağıtım: Manjaro Deepin
  • Masaüstü: Deepin DE
  • Grafik Kartı: AMD R9 M265X - İntel HD Graphics 4600
  • İşlemci: İntel İ7 4720 HQ
  • RAM: 16 GB
Ynt: Mint USB katili oldu
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2016, 13:26:33 »
Zaten kurulumdan sonra usb belleklerinizi biçimlendirmek zorundasınız, yoksa gördüğünüz gibi kullanamazsınız. Çünkü kuruluma ayarlarken usb belleklerin dosya sistemleri değişir.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.

(Fitilli Daniyal için bknz: AMAT - İhsan Oktay Anar)

Çevrimdışı Volkswagen

• Çok Yeni Penguen
  • *
Ynt: Mint USB katili oldu
« Yanıtla #2 : 25 Haziran 2016, 01:11:15 »
Zaten kurulumdan sonra usb belleklerinizi biçimlendirmek zorundasınız, yoksa gördüğünüz gibi kullanamazsınız. Çünkü kuruluma ayarlarken usb belleklerin dosya sistemleri değişir.
Defalarca biçimlendirdim ve farklı flashlar denedim. Mint'e bağladıktan sonra hiçbirini tekrar biçimlendirdikten sonra kullanamadım. Güvenli kaldır yapıyorum, çıkart yapıyorum yine bozuyor diski. 1 kere kullandıktan sonra tekrar taktığımda ise hiçbir şekilde algılamıyor Mint'in biçimlendirme aracıyla biçimlendirmek gerekiyor. DVD'leri okumuyor, usb bellekleri bozuyor. Bu linux'u kullananlar nasıl kullanıyor acaba? Lütfen yardım edin, günlerdir usb belleğime müzik atmayı bekliyorum.

Ekleme:  USB bellekleri resimde gösterdiğim şekilde çözdüm, geriye CD/DVD kaldı.

« Son Düzenleme: 25 Haziran 2016, 01:44:32 Gönderen: Volkswagen »