Gönderen Konu: Kurulumda Elle Disk Ayarlama (Kurulu Sistemin Üstüne Kurulum)  (Okunma sayısı 928 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Basophil

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Mint 17.3
  • Masaüstü: cinnamon
Merhaba arkadaşlar bu gün dual boot elementary os yüklerken yükleyici çöktü ve eOS tam yüklenemedi ancak grub da çıkıyor girildiğinde siyah ekran kalıyor neyse benim sorum silip tekrar yüklemek istiyorum linux mint ile dual boot yapıcam ancak disk i nasıl ayarlamam gerekiyor mauel de direk elementary nin olduğu diski biçimlendirip onu seçsem bi sorun olur mu swap gibi şeyleri değiştirmem gerekiyor mu nasıl bi ayarlama yapmam gerek yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden.

Diskler şu şekilde resim ekleyemedim kusura bakmayın arkadaşlar.

Boş alan [1 mb]  - sda1(fat32) [536.9 mb] - sda2(ext4) [683 gb] --  boş alan [192 kb] - sda4(ext4) [60.3 gb] -sda3(linux-swap) [6.3 gb ] boş alan [892 ]

Burda sda4 de elementary OS yüklenecekti ancak çalışmıyor direk sda4 ü biçimlendirip kurulum sırasında oraya yüklersem başka değişim yapmadan sorun çıkar mı mint zarar görür mü swap ları değiştirmem gerekli mi ? Grup zarar görür mü açılımda sorun yaşar mıyım ?
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2016, 21:38:36 Gönderen: Basophil »

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: Kurulumda mauel disk ayarlama
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2016, 12:49:45 »
Evet, Linux Mint'in kurulacağı bölüm olarak EOS kurulu bölümü seçebelirsiniz, bu bölümün biçimlendirilmesini de seçip kurulum yaparsanız sorun yaşamazsınız.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...