Gönderen Konu: [Nasıl] Linux Mint'i EasyBCD İle Windows Açılış Yöneticisine Eklemek  (Okunma sayısı 2974 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı THEX3T4R

• Çok Yeni Penguen
  • *
    • @THEX3T4R
  • Dağıtım: Linux C.
  • Masaüstü: Linux C.
  • Grafik Kartı: GT 420
  • İşlemci: İntel Core İ5 3.30
Merhabalar Arkadaşlar. Ben Windows 7 kullanıcısıydım Linux mint nedir ne işe yarar dedim ve denemek icin Yeni bir disk bölüp kurdum. ama tekrardan Windows 7'e gecmek icin herseferinde Bios menüsünden ayar yapmak gerektigini fark ettim ve bunun icin Bir cözüm var imiş bende bu cözümü burda diger arkadaşlara yardımcı olması icin Burada paylaşmak istiyorum.

İlk Olarak Windows 7 Olarak PC'imizi acalım ve vermiş oldugum kücük uygulamayı indirelim.

http://neosmart.net/EasyBCD

Boş Bir klasöre Cıkartalım ve EasyBCD.exe acalım karşımıza böyle bir şey gelicektir.

Burada şuanki listemizi görüyoruz şimdi buraya diskimizde kurulu olan Linux'u ekliyecegiz.

Add new Entry diyerek yeni bir eleman tanımlıyalım tıkladıktan sonra Üst seklemerde Linux / BSD var bu sekmeye gecelim ve Type : Free Bsd olarak ayarlıyalım.

Driver kısmından Linux'un kurulu oldugu bölmeyi seclim. Farklı bir yer secer isek bu sefer ordaki işletim sistemini başlatır ekrandada görmüş oldugunuz gibi ben 250 GB olmak üzere linux'a vermiş idim ve bölmüştüm aynı şekilde kurulu olan bölmeyi sectim ve burayı okuyacaktır. sectikten sonra

Bu kısımda ise bilgisayarı actıgımızda listedeki Linux'un ismi ne olucaktır bunu yazıyoruz. yazdıktan sonra Add Entry Diyoruz

Sonra edit boot menü sekmesine dönerek varsayılan işletim sistemi WNİDOWS olucaktır bunu unutmayalım , alk kısımda ise Cout down from secenegine basıp örnegin 10 sn yazarsak bizi 10 sn bekler eyer bir şey secmez isek Windows 7 olarak bilgisayarımız acılır bir altında bulunun Wait for user der isek Biz secene kadar bekler bu ayarları yaptıktan sonra Save Setting diyoruz ve Yaklaşık 10 Sn bekliyoruz (Program dona bilir endişe etmeyin. bekleyin)

Ve Mutlu Son

Not : Ben bunun ile ugraşmak istemiyorum lisete vb. nasıl direk gecerim. Linux Silinmeden oda şöyle arkadaşlar biosta bulunun bu kısımda #1 slot kısmında istedigini işletim sistemini sectiginiz zaman onu boot eder ve o başlar :)

Linux Mint Türkiye ekibine Teşekürler.

Düzenleme : EasyBCD indirme bağlantısı
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2016, 18:13:31 Gönderen: Butterfly »

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
@THEX3T4R, anlatım için teşekkürler. İndirme bağlantısını forum kurallarına göre düzenlemek zorundayız, lütfen uygulamaların yasal olmayan biçimde kullanılması ile ilgili bağlantılar paylaşmayalım, daha fazla bilgi için forum kurallarımızı inceleyebilirsiniz. Not: EasyBCD bireysel kullanımlar için ücretsizdir.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı THEX3T4R

• Çok Yeni Penguen
  • *
    • @THEX3T4R
  • Dağıtım: Linux C.
  • Masaüstü: Linux C.
  • Grafik Kartı: GT 420
  • İşlemci: İntel Core İ5 3.30
@Butterfly  hocam uygulama bireysellerde ve free versiyonlarda Linux icin izin vermiyor düzeltme icin cok teşekür ederim.

Çevrimdışı Leopard

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 64-bit
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia Geforce GTX 1050
  • İşlemci: Intel Core i7 7700HQ
Yararlı paylaşım,eline sağlık dostum
The only people who should kill are those prepared themselves to die!

Çevrimdışı mustafacandan211

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: mint 17.3
  • Masaüstü: cinnamon
  • Grafik Kartı: nvdia
  • İşlemci: intel dual core
Bugun az once basima geldi kurcalayarak programi cozdum ama ben freebsd yerine grup2 secmistim mint 18 icin kullanmistim