Gönderen Konu: EasyStroke mouse hareketleri ile işlem yapma  (Okunma sayısı 1313 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ratapan

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: mint 18.1
  • Masaüstü: Cinnamon x64
  • Grafik Kartı: Nvidia Gt-525M
  • İşlemci: i5-2430M
EasyStroke mouse hareketleri ile işlem yapma
« : 13 Nisan 2016, 15:54:05 »
EasyStroke programı bilgisayarda yaptığınız tüm işleri bir kaç fare hareketi ile kolayca yapmanızı sağlayan bir program.  Neredeyse tüm işlemleri fare ile yapabilme olanağı sağlıyor.

Yükleme linki: https://community.linuxmint.com/software/view/easystroke
Programın kullanımı çok basit. Farenin hangi tuşunu kullanacaksanız Preferences penceresinde Gesture Button a tıklayıp tuş ayarımızı yapıyoruz. Ben farenin sağ tuşu ile yapıyorum ayar bölümünde button 3 e denk geliyor. 

Bilgisayar açılışında çalışması için ve simge durumunda kalması için aşağıdaki resimde belirttiğim bölümdeki seçimleri yapın.

. Eklemek istediğiniz işlemi Actions menüsünden Add actiona tıklayıp önce ismini sonra yapmak istediğiniz işlemin tipini seçin daha sonra details bölümüne işleminizi ekleyin. Key ise işlem tipiniz fare hareketi ile yaptırmak istediğiniz tuş veya tuşlara basın.Daha sonra bu eklediğiniz işlemi fare ile yapmak için Record Stroke tuşuna basıp önceden belirlediğimiz tuşa basılı tutarak bu işleme özel şekil çiziyoruz .İlk olarak şekil çizerken ekranda görünmeyebilir  şekli kabul ettiği ana eklediğiniz action un yanında çizdiğiniz şekil belirir.

.Örneğin ben çalışma alanları arasında geçiş yapmak için farenin sağ tuşunu basılı tutup sağa veya sola kaydırıyorum details bölümüne CTRL+ALT+SOL eklediğim kısayol sayesinde tuşlara basmadan sadece fare ile çalışma sayfaları arası geçiş yapabiliyorum. Arkadaşlar umarım anlatabilmişimdir.  Sanki biraz karışık oldu. Program ile ilgili bir sorunuz olursa elimden geldiğince yardımcı olurum inşaallah.