Gönderen Konu: [Çözüldü] Spotify Panelde Görünmüyor  (Okunma sayısı 1891 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dorabeon

• Çok Yeni Penguen
  • *
[Çözüldü] Spotify Panelde Görünmüyor
« : 05 Mart 2016, 14:24:37 »
Merhabalar. Forumda yeniyim. Mint 17.3 Cinnamon'u kurdum. Numix teması yükledim. Ayarlarımı yaptım. Spotify'ın sitesindeki kodlarla Spotify'ı indirdim ancak programa bastığımda açılıyor ancak panelde göstermiyor ben de kolayca kontrol edemiyorum. Programı küçülttüğüm anda gidiyor. ALT-TAB ile gözüküyor fakat ben direk panelde gözükmesini istiyorum. Çözümü nedir?
« Son Düzenleme: 05 Mart 2016, 18:43:14 Gönderen: Dorabeon »

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: Spotify Panelde Görünmüyor
« Yanıtla #1 : 05 Mart 2016, 14:35:57 »
Öncelikle açtığınız konu başlığının konu içeriğini özetlemesine dikkat etmenizi rica edelim.

Aşağıdaki komutu uçbirimde çalıştırınız ve çıktısını kod etiketi içinde foruma yapıştırarak paylaşınız.

Kod: [Seç]
dpkg -l | grep spotify
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı Dorabeon

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Mart 2016, 14:37:49 »
Öncelikle açtığınız konu başlığının konu içeriğini özetlemesine dikkat etmenizi rica edelim.

Aşağıdaki komutu uçbirimde çalıştırınız ve çıktısını kod etiketi içinde foruma yapıştırarak paylaşınız.

dpkg -l | grep spotify
ii  spotify-client                              1:1.0.23.93.gd6cfae15-30                            amd64        Spotify streaming music client
Bunu verdi.

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #3 : 05 Mart 2016, 14:40:06 »
Bir de aşağıdaki komutun çıktısına bakalım.

inxi -S

Çevrimdışı Dorabeon

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #4 : 05 Mart 2016, 14:41:34 »
Bir de aşağıdaki komutun çıktısına bakalım.

inxi -S
System:    Host: bora-Lenovo-G580 Kernel: 3.19.0-32-generic x86_64 (64 bit)
           Desktop: Cinnamon 2.8.6  Distro: Linux Mint 17.3 Rosa
Bunda da bunu verdi.

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #5 : 05 Mart 2016, 15:02:24 »
Cinnamon'da desteklenen ses uygulamaları ile ilgili kontroller sistem çekmecesindeki ses uygulamacığı altına gizlenir. Ses simgesine sağ tıklayıp Yapılandır seçeneğini seçin. Açılan alandan "Uyumlu oynatıcıların sistem çekmecesi simgelerini gizle" seçeneğini pasifleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Çevrimdışı Dorabeon

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #6 : 05 Mart 2016, 15:20:46 »
Cinnamon'da desteklenen ses uygulamaları ile ilgili kontroller sistem çekmecesindeki ses uygulamacığı altına gizlenir. Ses simgesine sağ tıklayıp Yapılandır seçeneğini seçin. Açılan alandan "Uyumlu oynatıcıların sistem çekmecesi simgelerini gizle" seçeneğini pasifleştirmeyi deneyebilirsiniz.
Denedim, değişen bir şey yok hocam ne yazık ki. :(

Çevrimiçi Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #7 : 05 Mart 2016, 18:01:04 »
Bende böyle bir sorun oluşmuyordu. Ben önceki sürümlerden yükselttiğim için mevcut ayar dosyalarından kaynaklı olabilir diye düşündüm ve yeni bir kullanıcı oluşturup denedim. Yeni kullanıcı ile uygulamayı açtığımda panelde görünmediğini farkettim. İlginç biçimde uygulamayı açıp CTRL+ALT+ESC ile Cinnamon'u yeniden başlattığımda görünüyordu. Sonra aklıma Cinnamon 2.8 sürümle pencere listesi önizleme özelliğinin etkin geldiği ve asıl kullanıcı hesabımda bunu pasifleştirdiğim geldi. Bu özelliği pasifleştirince ve Spotify uygulamasını kapatıp yeniden başlatınca uygulama artık panelde görünür oldu.

Pencere listesi önizlemesini aşağıdaki şekilde pasifleştirebilirsiniz.

Sistem Ayarları => Uygulamacıklar => Pencere Listesini seçip sağ tıklayın ve Yapılandır seçeneğini açın.
Açılan yapılandırma alanında "Üstüne gelince pencere önizlemesini göster" seçeneği önündeki işareti kaldırınız.

« Son Düzenleme: 05 Mart 2016, 18:03:54 Gönderen: Butterfly »

Çevrimdışı Dorabeon

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #8 : 05 Mart 2016, 18:43:00 »
Bende böyle bir sorun oluşmuyordu. Ben önceki sürümlerden yükselttiğim için mevcut ayar dosyalarından kaynaklı olabilir diye düşündüm ve yeni bir kullanıcı oluşturup denedim. Yeni kullanıcı ile uygulamayı açtığımda panelde görünmediğini farkettim. İlginç biçimde uygulamayı açıp CTRL+ALT+ESC ile Cinnamon'u yeniden başlattığımda görünüyordu. Sonra aklıma Cinnamon 2.8 sürümle pencere listesi önizleme özelliğinin etkin geldiği ve asıl kullanıcı hesabımda bunu pasifleştirdiğim geldi. Bu özelliği pasifleştirince ve Spotify uygulamasını kapatıp yeniden başlatınca uygulama artık panelde görünür oldu.

Pencere listesi önizlemesini aşağıdaki şekilde pasifleştirebilirsiniz.

Sistem Ayarları => Uygulamacıklar => Pencere Listesini seçip sağ tıklayın ve Yapılandır seçeneğini açın.
Açılan yapılandırma alanında "Üstüne gelince pencere önizlemesini göster" seçeneği önündeki işareti kaldırınız.

Hocam bu kadar zahmet etmenize gerçekten çok teşekkür ederim. Yaptıklarınızı yapınca oldu. Linux topluluğu dedikleri bu olsa gerek. :D Ben de çözüldü yapayım o zaman konuyu. Tekrardan çok çok teşekkür ederim.