Gönderen Konu: [Çözüldü] Masaüstüne uygulama eklemek  (Okunma sayısı 1553 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serdar

• Penguen
  • Dağıtım: linuxmint cinnamon 17.3 64 bit
  • Masaüstü: cinnamon
  • Grafik Kartı: Nvidia geforce 210
  • İşlemci: İntel i3
[Çözüldü] Masaüstüne uygulama eklemek
« : 24 Şubat 2016, 10:42:10 »
İyi sabahlar olsun,
Az önce, https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=4449.msg28609#msg28609 bağlantısından Yawp uygulamasını kurdum. Fakat bir türlü masaüstüne nasıl ekleyeceğimi bulamadım. Masaüstü sağ tıklamayla masaüstü uyguamacıkları ekle'den de bulamadım.
Yawp'ı nasıl masaüstüne ekleyebilirim?
« Son Düzenleme: 01 Mart 2016, 01:10:32 Gönderen: serdar »

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: Masaüstüne uygulama eklemek
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2016, 11:02:23 »
Bu KDE masaüstü için bir plasmoid, Cinnamon masaüstünde çalışmayacaktır. Cinnamon için Masaüstü Uygulamacıkları kısmından hava durumu ile ilgili uygulamacık kurabilirsiniz.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı serdar

• Penguen
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2016, 11:57:24 »
İyi günler olsun,
Butterfly, Uyarınız için teşekkür ederim. Yawp ayarında cinnamon arayüzünde kullanabileceğim bir uygulama var mı? Zira Yawp, hem görsellik hem de işlevsellik açısından çok kullanışlıydı. İstediğim temayı uygulayabildiğim gibi, istediğim kentin hava durumunu ekleyip, aynı anda çoklu hava durumunu görebiliyordum.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2016, 12:33:37 »
Sistem Ayarları => Masaüstü Uygulamacıkları => Kurulabilir uygulamacıklar sekmesi => Weather Desklet uygulamacığını seçip kurunuz. Kurulum sonrasında Kurulu uygulamacıklar sekmesine gelip yüklediğiniz uygulamacığa sağ tıklayıp "Masaüstüne ekle" seçeneği ile masaüstüne ekleyebilirsiniz. Bu uygulamacığı masaüstüne birden fazla ekleyebiliyorsunuz.

Masaüstüne eklediğiniz uygulamacığa sağ tıklayıp Yapılandır seçeneğini seçiniz. Ben veri servisi olarak kolayıma geldiği için weather.com seçeneğini seçiyorum, çünkü konum ile ilgili girilmesi gereken kodu oldukça kolay buluyorsunuz.

Konumuzun kodunu bulmak için https://weather.codes adresini ziyaret ediniz ve arama kısmına ilin adını yazınız ve aratınız. Bu sonuç oarak size konum ile ilgili bir kod verecek, bunu masaüstü uygulamacığının "Konum" kısmına yapıştırınız.

Aşağıdaki şeçeneklerden uygulamacığı özelleştirebilir, oldukça fazla seçenek sunuyor.

Çevrimdışı serdar

• Penguen
« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2016, 17:13:16 »
İyi akşamlar olsun,
Butterfly, bahsettiğiniz uygulamayı cinnamon arayüzünü kurduğumdan beri kullanıyorum. Bugün öğlen bulduğum bir boşluktan yararlanıp, uygulamanın görsel ayarlarını yaptım. Eskisine göre çok daha cazibeli oldu.
Fakat dikkatimi çeken bir nokta, masaüstü uygulamacık ekleme konusunda fazla bir seçeneğin olmaması oldu. Çevrimiçi araçlar bile birkaç tane ile sınırlı. Uygulamacıkları çeşitlendirirseniz iyi olur kanısındayım.

Çevrimdışı yasar640

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #5 : 29 Şubat 2016, 17:21:46 »
Android telefonda ilçe çıkıyor burda çıkmaz mı ilçe olarak il olması mı gerekiyor illa ki?

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
Ynt: [Çözüldü] Masaüstüne uygulama eklemek
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2016, 10:22:35 »
Konum kodunu ayarladığınız kaynak destekliyorsa olur tabii. Yukarıda verilen bağlantıya tıklayıp ilçe adını aratabilirsiniz, eğer bununla ilgili bir konum kodu mevcutsa kullabilirsiniz.