Gönderen Konu: Metacity teması düzenleme  (Okunma sayısı 1573 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ibrahimt

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LM 17.3 Rosa
  • Masaüstü Ortamı: Cinnamon x64
  • Grafik Kartı: intel Hd Graphic
  • İşlemci: İntel G2020
Metacity teması düzenleme
« : 17 Aralık 2015, 02:23:35 »
Selamlar. Arasıra arkaplan resmini yada cinnamon temasını değiştiriyorum ve bazen pencere başlık kısmının onlarla uyumsuz olduğunu farkediyorum. Biraz metacity temalarını deneme yanılma ile düzenlemeye çalıştım, açıklamalarını yazdım ama bazı yerlerini henüz çözemedim. Ben chrome nin kullandığı mavi renkler üzerinden gimp'te resim yaptım ve onu uyguladım siz arkaplan resminizden de yapabilirsiniz. Chrome nin kulandığı butonlarla ilgili metacity temalarıda mevcuttu (atomic number 24 teması) ama metagothci temasının butonlarını aldım, sol ve sağ kenarlıklarda gradient oluşumu için ultimate temasından esinlendim. Belki meraklı olupta tema düzenlemek isteyenlere faydalı olur diye paylaşıyorum.   http://s3.dosya.tc/server6/xl2wl0/Metagotchi_G_Chrome_Temam.zip.html
Not: Chrome açıkken ekran görüntüsü almıştım gimpte renk seçici ile renk kodlarını aldımda bugün farkettiğimde mavi renkte 2 3 değer varmış gradient li yapılmışta ben şimdi onunla uğraşmak istemedim. Ev dizini/.themes içine kurabilirsiniz.
Temanın resmi: