Gönderen Konu: LİNUX MİNT KURDUM KULLANDIM - DÜŞÜNCELERİM  (Okunma sayısı 2229 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azizdostum

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: mint 17.3
  • Masaüstü: cinnamon
  • Grafik Kartı: intel
  • İşlemci: intel
LİNUX MİNT KURDUM KULLANDIM - DÜŞÜNCELERİM
« : 24 Aralık 2015, 00:53:32 »
Herkeze Merhaba.Umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır daha uygun bir yer bulamadım.Çok uzun yıllardır windows kullanıcısıydım.Geçmişte cd den yada flash disklerden çalışabilen birkaç  linux sistemini denemişliğim var.Fakat bu sadece meraktandı birkaç  saat bakıp karıştırıp sonra tuhaf bulup kenara atmıştım.Çok uzun zaman geçti üzerinden......  Sonra yakın bir zaman önce  web de gezinirken Linux Mint yazısıyla karşılaştım okudum sonra bu nedir diye araştırdım biraz...... sonrada indirip bir bakayım dedim resmi sayfaya gidip 17.3 cinnamon indirdim.flash diskimi oluşturdum ve kurdum... Ve gerçekten hayretler içerisinde kaldım tek bir hata vermeden kuruldu laptop umdaki herşeyi kusursuz tanıdı hatta şöyle ilginç birşey söyliyim samsung un desteğini kestiği laptop umda xp den sonra kurduğum win 7 de driver bulmak için kendimi yıttığım ama başaramadığım ve kullanamadığım orjinal sd kart okuyucuyu buldu kurdu ve çalıştırdı.Ve başladım kullanmaya firefox bir anda taş devrinden uzay çağına geçmiş gibiydi akıcı sorunsuz ölmüş laptom un dirildiğini hissettim sonra daha derine inmem gerekiyordu tabiiki saplantılı olduğum windowsta o var bu var derken teamviewer dan bir başladım kurdumda kurdum.... Hata aradım ama şu niye yok diyemedim..... sonra dedimki eee ofis ne olacak pekiii ....baktım ofis içinde libre ofis bismillah dedim başladım kurcalamaya ne dediysem yaptı bunada bir kusur bulamadım ........ sonraki kusur arama çabalarımda da ciddi bir sonuç alamadım , mail dedim Thunderbirth yettide arttı bile.......IDM dedim ama firefox ta ne cevherler varmışta haberimiz yokmuş .......
       Sonuca gelirsek eğer derler ya " adamlar yapmış " , sonra düşündüm neden windows ??? ofiste evde mint in yapamadığı ne yapıyor sonra buldummmmm...Bize bol bol para harcatıyor durmadan ram yetmiyor al diyor işlemcin eski model değiştir diyor üstüne bol bol hata veriyor al sana sayfa sayfa güncelleme yükle diyor bide üstüne ver para bunca derdi satın al diyor.
         Linux a geçmeyi düşünen arkadaşlara tavsiyem korkmayın yükleyin kullanın göreceksiniz bilgisayar dünyası windows dan OS X  den ibaret değil (unutmadan cairo yüledim bide mac im oldu :)  çok özel bir iş yapmıyorsanız Linux ta karşılığı olmayan gerçekten önemli bir uygulamaya mahkum değilseniz kesinlikle hepsini unutun geçin derim.... yaşım 43 20 yıllık windows kullanıcısıyım önce evimde ölü bir laptop ta denedim sonra tv altında kullandığım multimedya pc ye ve şimdide ofis bilgisayarıma  kurdum.Ne eksik kaldı derseniz HİÇBİRŞEY ... Nasıl hissediyorsun derseniz ÖZGÜR.....

Çevrimdışı mehmethanifi

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Mint
  • Masaüstü: Cinnamon & Mate & Xfce
  • Grafik Kartı: atı radeon
  • İşlemci: i5
Ynt: LİNUX MİNT KURDUM KULLANDIM - DÜŞÜNCELERİM
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2015, 13:24:04 »
@azizdostum sizi tebrik ederim.
Önemli Olan Sevgi Saygı Anlayış

Çevrimdışı azizdostum

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: mint 17.3
  • Masaüstü: cinnamon
  • Grafik Kartı: intel
  • İşlemci: intel
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2015, 13:58:42 »
Rica ederim görüşlerimi belirttim sadece kullanmayı düşünen arkadaşları cesaretlendirmek istedim...

Çevrimdışı mehmethanifi

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Mint
  • Masaüstü: Cinnamon & Mate & Xfce
  • Grafik Kartı: atı radeon
  • İşlemci: i5
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2015, 14:32:07 »
Umarım bir çok arkadaşımız linux kullanmayı denerler. Bir çok linux dağıtımı kurmuş biri olarak linux mint ile başlamalarını tavsiye ediyorum.
Tekrardan Teşekkür ediyorum.
Önemli Olan Sevgi Saygı Anlayış

Çevrimiçi yyz

• Çaylak Penguen
  • **
  • Dağıtım: Linux Mint 19 64bit
  • Masaüstü: Cinnamon&Mate
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2015, 14:38:03 »
Bende uzun zamandır linux mint'i birincil işletim sistemi olarak kullanıyorum, çok memnunum. Arada yine güncellemeler falan için  diğer diskimde yer alan windows'u açıyorum ama inanın içim daralıyor  :) Mint çok daha ferah ve kullanımı kolay...

Çevrimdışı ones

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #5 : 29 Aralık 2015, 19:52:29 »
Evet güzel bir sistem düşünülmüş, Windows'a alternatif zorlanmadan son kullanıcının işini görmesi açısından gayet güzel. Stabillik, hız, güven açısından güzel. Windows 7 yanına kurdum güzel, direk f disk atılıp hdd sadece kurulursa eğer ne gibi problem olur acaba veya sürücü problemi yaşar mıyım, bilgisi olan var mı ? Herkese teşekkürler elinize emeğinize sağlık.

Düzenleme : Yazım kuralları
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2015, 08:57:47 Gönderen: Butterfly »

Çevrimdışı daligo5

• Yeni Penguen
  • *
    • http://piyonsatranc.blogspot.com
  • Dağıtım: elementary os
« Yanıtla #6 : 29 Aralık 2015, 22:06:54 »
Linux genellikle sürücü problemi yaşatmıyor, ama canlı diski deneyerek aygıtlarınızın tamamının çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.

« Son Düzenleme: 30 Aralık 2015, 08:56:19 Gönderen: Butterfly »

Çevrimdışı ones

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2015, 22:17:04 »
Canlı disk konusunu biraz açar mısın dostum.

« Son Düzenleme: 30 Aralık 2015, 08:59:15 Gönderen: Butterfly »

Çevrimdışı Commodor

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #8 : 30 Aralık 2015, 10:45:21 »
live disc , linux sürümlerini flasha boot ettiğiinizde live seçeneği sunar.sisteme kurulum yapmadan sürümü size kullandırır.bi nevi denersiniz
Bunun gibi

Çevrimdışı ones

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #9 : 30 Aralık 2015, 20:08:13 »
Anladım dostum teşekkür ederim, yazım kuralları için'de ayrıca dikkat ederim.