Gönderen Konu: Mozilla Firefox'u Türkçeleştirme ve Arama Eklentisi Hakkında  (Okunma sayısı 1424 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mjeste

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: pardus topluluk 3.0
  • Masaüstü: K.D.E
Arkadaşlar kolay gelsin herkese  nihayetinde LM kurdum ve kullanıma başladım ancak mozilla ingilizce ,  ingilizce olması sorun değil aslında ayarlardan türkçe yapmama rağmen neden türkçe olmuyor ? Ayrıca search olayıda yabancı kaynaklı yani linux mint türkçe foruma LM kullanarak ulaşamıyorum. Sadece tam url yazınca bağlanabiliyorum.Mozilla yahoo search kullandığı  için mi diye düşünerek  yandex search ekliyeyim dedim ama olmadı
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2015, 18:01:00 Gönderen: mjeste »

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: Mozilla Firefox'u Türkçeleştirme ve Arama Eklentisi Hakkında
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2015, 17:32:55 »
@mjeste, lütfen yazım kurallarına özen gösterelim. Forum Kuralları

Dil sorunu için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz. Buna benzer konular daha önce forum içinde açılmıştı. Konu açmadan önce forum içi arama özelliğini kullanmayı unutmayalım.

[Nasıl] Kurulum Sonrası Türkçe Dil Sorunu Hk

Aynı başlık altında birden fazla soru ve sorun hakkında konuşmuyoruz. Ama konular birbirine yakın olduğu için bu başlık altından arama ile ilgili soruna da devam edebiliriz. Arama ile ilgili sorun için biraz daha ayrıntı lütfen.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı mjeste

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: pardus topluluk 3.0
  • Masaüstü: K.D.E
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2015, 17:56:18 »
sistemim türkçe ama belki komutları yapınca düzelir. LM üzerinden mozilla açtığımda oraya linux mint türkiye yazdığımda  sadece yabancı adresler geliyor.sanki ben yurt dışındaymışım gibi :D
ah tamam ya orda varsayılan yapınca  düzeldi. ama  "add more search engines" dediğimde beni  buraya http://www.linuxmint.com/searchengines.php  atıyor. şu anlık DuckDuckGo kullanıyorum ama bunu kullanmak istemiyorum
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2015, 18:11:04 Gönderen: mjeste »

Çevrimdışı Dev

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 17.3 Cinnamon
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2015, 18:49:09 »
Selamlar. Firefoxta google arama motorunu kullanmak için aşağıdaki bağlantıda yazılanları uygulamanız yeterli.
https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=916.msg5137#msg5137