Gönderen Konu: Linux Mint Dizüstü Kurulumu Acil Yardım!  (Okunma sayısı 1085 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onur Babayiğit

• Çok Yeni Penguen
  • *
Linux Mint Dizüstü Kurulumu Acil Yardım!
« : 12 Aralık 2015, 17:52:54 »
Merhaba arkadaşlar ben Linux Mint 17.3 cinnamon-mate  sürümlerini SIEMENS FUJİTSU PA AMILO 1510 dizüstü bilgisayarıma hem dvd hemde usb boot yoluyla kurmayı denedim fakat kurulum gerçekleşmedi. Acaba bu sürümler sadece masaüstü için mi geçerli?
Eğer masaüstü için geçerliyse bana dizüstü pc için hangi sürüm kurmam gerektiği konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: Linux Mint Dizüstü Kurulumu Acil Yardım!
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2015, 18:10:51 »
@Onur Babayiğit, bağlantıdaki konuyu incelediniz mi? Konuda açıkca sisteminiz hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi paylaşmanız gerektiği, öncesinde forum içi arama yapıp benzer konuları incelemeniz gerektiği, eğer inceleyip uyguladı iseniz bunların aktarılması gerektiği ve konu başlığına "Acil Yardım" benzeri ifadeler yazmamanız gerektiği açıkca belirtilmiş. Paylaştığınız bilgilerden kurulumun hangi aşamasında sorun yaşadığınız anlaşılmıyor, sistemi DVD ya da USB bellekten mi başlatamıyorsunuz yoksa masaüstüne ulaşıoyr ama kurulum sırasında sorun mu yaşıyorsunuz, bu hususlara da açıklık getirmeniz gerekiyor. Lütfen açtığınız konuda sistem özellikleri hakkında daha fazla bilgi veriniz. Bu hususlara özen göstererek yeni bir konu açtığınızda elimizden geldiği oranda yardımcı olmaya çalışacağız. Bu konu kilitlenmiştir.

Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2015, 18:23:25 Gönderen: Butterfly »
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...