Gönderen Konu: 5 yıllık bir laptopta problem olur mu acaba?  (Okunma sayısı 1678 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gokhan200292

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Grafik Kartı: ATI RADEON
  • İşlemci: INTEL
5 yıllık bir laptopta problem olur mu acaba?
« : 22 Eylül 2015, 23:16:48 »
Sansung R540
İşlemci   Intel  Core  i5 Processor 450M (2.40 GHz, 3 MB)
Grafik İşlemci   ATI Mobility Radeon™ HD545v (Ext. Graphic)
Grafik Memory   1 GB gDDR3 (Ext. Graphic)
Sistem Memory   3GB (DDR3 / 1GB x 1 + 2GB x 1 )
Memory Slot   2 x SODIMM
HDD   320 GB (5400 rpm S-ATA)
ODD   Super Multi Dual Layer (S-ATA)
Main Chipset   Intel HM55
sahip bir bilgisayarım var kafama takılan konu linux işletim sistemlerinden ubuntu ile linux mint cinnamon yu vmware workstation ile pcme kurdum belli bir kullanımdan sonra takılma ve kasılmalar oldu bu kasılmalar gerçek kurulumdan sonra olur mu acaba pcmde (Not: pcyi internette gezinmek şarkı dinlemek film izleme için kullanıyorum. ) Laptopum bu özellikleri ile yeterli mi yoksa düşük mü kalır?

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
  • RAM: 8 GB
Ynt: 5 yıllık bir laptopta problem olur mu acaba?
« Yanıtla #1 : 22 Eylül 2015, 23:23:00 »
Linux Mint 17.2 Cinnamon veya Mate sürümlerini kurarak sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Donanımınız günlük ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayacak düzeyde iyi. vmware üzerinde neden takılma ve kasılma olduğu kanısında gerekli çıktıları görmeden yorum yapmak çok zor.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı gokhan200292

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2015, 23:28:32 »
peki nasıl çıktılar istiyorsunuz söyleyin vereyim ilk kurduğumda aşırı takılmalar yaşıyordum kullandığım işlemcinin sayisi 1 den 4 e yükselttim ve ram miktarını arttırdım kasılmaları baya bi aza indridim ama bazı durumlarda gerçekten takılıyor. bunu asıl linux minti yüklediğimde yapar mı endişem bu aslında birazda. 1 haftaya linux minti windowsun üstüne kurmak istiyorum.

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
  • RAM: 8 GB
« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2015, 23:41:42 »
Bahsettiğiniz kasılmalar genel olaraksa, gayet normal zira Windows çalışmakta iken aynı zamanda sanal işletim sistemini de arkaplanda çalıştırıyor ve kullanıyorsunuz. Sisteminiz de zaten 3 GB RAM var, kullandığınız Linux dağıtımları değişik masaüstü ortamlarına göre daha çok ram ve bellek tüketir. Bu sebeple Linux dağıtımının performansını sanal olarak hiç bir şekilde doğru bir tespit edemezsin, en azından bu donanımlarla edemezsin. Bunu en doğru Linux'u Windows'un yanına kurarak deneyebilirsiniz.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı gokhan200292

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #4 : 22 Eylül 2015, 23:45:51 »
teşekkür ederim ilginiz için benim sıkıntım laptopu kullanırken linuxdan kaynaklı herhangi bir kasılma yaşar mıyımdı deneyerek görün diyorsunuz öyle yapıcaz artık çok sağolun.

Çevrimdışı GAREZ

• Çaylak Penguen
  • **