Gönderen Konu: windows vista ile mint mate 17.2 açılış sorunu  (Okunma sayısı 1020 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dexter

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: 17.2 mint mate - windows vista
windows vista ile mint mate 17.2 açılış sorunu
« : 23 Temmuz 2015, 23:48:18 »
merhaba arkadaşlar bu gün mint denemeye kara verdim daha önceden ubuntu deneyimim var yükleme ve kaldırma sorunsuz olmuştu.
minti indirdim kurdum her hangi bir sorun yok ta ki kurulum bitip restart yapılsın mı diyene kadar.evet dedim pc kapandı fakat vista açıldı seçim ekranı gelmedi
disklerimi bölmüştüm daha öncesi
c:vista kurulu
d:belgelerim ıvır zıvır diski
f:boştu
şimdi vistayı açıyorum f meydanda yok pc yi usb den başlatıyorum kurdugum değil usb deki minti açıyor hali ile kaldıramıyorumda f: diskimde meydanda yok
bios tan uefi ayarı vs baktım öyle bir şey yok yine sitede bi arkadas anlatımını yapmış harfiyen kurulumu ona göre yaptım
şu noktada ne önerirsiniz 6-7 saattir ugrasıyorum bir arpa boyu yol gidemedim sistem geri yukleme dahi yaptım işe yaramadı

Çevrimdışı dexter

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: 17.2 mint mate - windows vista
Ynt: windows vista ile mint mate 17.2 açılış sorunu
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2015, 01:19:06 »
sorunu zor yollarla hallettim kendini kaldırmadı linux vistayı güvenli moda alıp disk birimini komple silip nfts biçiminde tekrar biçimlendirdim o kadar saatim heba oldu sağlık olsun şuan sistemim gayet stabil.sadece diskte 3gb lık bi kayıp var baskada zarar yook :D

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: windows vista ile mint mate 17.2 açılış sorunu
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2015, 08:36:57 »
Sorunu çözümü kolay olabilirdi, sadece Grub önyükleyiciyi yeniden kurmak gerekiyor. Forum buna benzer konular da mevcut.

http://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=99.0
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...