Gönderen Konu: Isınma  (Okunma sayısı 1529 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baris

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 17.1 "Rebecca" - Cinnamon (64-bit)
  • Masaüstü: gnome
  • Grafik Kartı: nvidia gt 555m
  • İşlemci: intel i7 2.nesil
Isınma
« : 17 Haziran 2015, 16:24:22 »
Merhaba, ben daha önce Win8 ve Mint 17.1 Cinnamon kullanıyordum. Daha sonra tamamen Mint'e geçmeye karar verdim ve oynadığım bir oyun vardı. Sorunlar yaşadım, onu çözelim derken bilgisayarda ısınma sorunu oluştu. Eskisine göre çok daha fazla ısınıyor bilgisayarım, oyun sorunu da çözülemedi maalesef. Ne yapmalıyım?
Düzenleme: Lütfen yazım kurallarına dikkat ediniz.
karakartala
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2015, 00:24:22 Gönderen: baris »

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1
  • Masaüstü: Mate
Ynt: Isınma
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2015, 16:34:38 »
 Konu Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Alıntı
3 - Konuyu açıklayan bir başlık seçin. "Acil yardım!" , "Değişik Bir Sorun" gibi konuyu açıklamayan başlıklar kullanmayın. Örnek:
  Kötü başlık: Ekran Sorunu
  İyi başlık: AMD 7670M Ekran Kartı Düşük Çözünürlük Sorunu
Alıntı
4 - Sorunun anlaşılması, çözüm üretilmesi için sorunuzu, açık ve düzgün bir şekilde ayrıntılarıyla anlatınız.
  4.1 - Sisteminizin mimarisini(64 bit,32 bit)ve kullandığınız masaüstünü(Cinnamon, Mate,Xfce,Kde) yazmayı unutmayın.
  4.2 - Varsa hata iletilerini yazılı olarak paylaşın.
  4.3 - Sisteminizdeki donanımlar hakkında mümkün olduğunca çok bilgi paylaşınız. Sisteminizdeki donanımları görüntülemek için inxi-Fx komutunu kullanabilirsiniz.
  4.4 - Sorun hakkında mümkün olduğunca çok bilgi paylaşınız. Örneğin; sorun yaşanmadan önce yapmış olduğunuz bir güncelleme ya da sistem genelini etkileyebilecek bir değişiklik gibi...
  4.5 - Varsa uyguadığınız çözüm yöntemlerini konu altında ayrıntılı bir şekilde belirtin.
  4.6 - Kullandığınız dağıtım ve sürüm bilgisini eklemeyi unutmayınız.
Lütfen konuda da söylendiği gibi daha çok bilgi paylaşınız. Yaşadığınız sorunlar tam olarak neydi? Hangi çözümleri uygulamaya çalıştınız? Bunları ayrıntılı olarak yazınız. Şu çıktılara da bakalım:  Ekran Kartı ile İlgili Sorularda Verilmesi Gereken Çıktılar
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2015, 16:37:42 Gönderen: karakartala »

Çevrimdışı baris

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 17.1 "Rebecca" - Cinnamon (64-bit)
  • Masaüstü: gnome
  • Grafik Kartı: nvidia gt 555m
  • İşlemci: intel i7 2.nesil
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2015, 17:18:40 »
Linux Mint 17.1 "Rebecca" - Cinnamon (64-bit) dağıtımını kullanıyorum. bilgisayar duruyorkende de ısınma yapıyor. steam kurdum sitesinden indirip steamden dota2 yi indirip kurdum oyun hem kasıyordu hem de görüntü net değildi onu  düzeltmeye çalışırken http://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=3387.0 bu konuda onunla uğraştılar sağolsun arkadaşlar. burdaki söylenilenleri yaptıktan sonra bilgisayar eskisine göre daha fazla ısınır oldu eskiden 40-45 derece arasında çalışırken şimdi 50-55 civarı değerler gösteriyor bazen 60 oluyor durduk yere.  daha önce bumblebee yi yazılım yöneticisinden kurup nvidia yı da sürücü yöneticisinden kuruyordum . şimdi ise verdiğim adreste söylenenleri uyguladım. oyun hala kasıyor fakat gereksiz bir ısınma eklendi üstüne.

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1
  • Masaüstü: Mate
« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2015, 01:33:25 »
Kod: [Seç]
glxinfo | grep render
optirun -vvv glxgears
cat /etc/bumblebee/bumblebee.conf
cat /etc/bumblebee/xorg.conf.nvidia
cat /etc/X11/xorg.conf
dpkg -l | egrep 'nvidia|bumblebee|primus|prime|virtualgl'
lspci | egrep 'VGA|3D|Display'Konuda bir sorun olursa bunları paylaşmanız istenmiş. Galiba gözünüzden kaçmış. Bu çıktılara bakabilir miyiz?