Gönderen Konu: Cinnamon Maximus Eklentisi 0.3  (Okunma sayısı 12457 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LM17+Arch+Ubuntu 12.04
Ynt: Cinnamon Maximus Eklentisi 0.3
« Yanıtla #30 : 06 Aralık 2014, 14:12:57 »
Kurulumu elle mi yaptınız? Cinnamon-Maximus applet (uygulamacık) değildir, eklentidir.(extension) Onun için /home/erdem/.local/share/cinnamon/extensions/ klasörüne kopyalamanız ve Ayarlar->Eklentiler yolunu izleyerek etkinleştirmeniz gerekir.
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus

Çevrimdışı herdem

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #31 : 06 Aralık 2014, 14:43:53 »
Hizli cevap icin cok tesekkurler. Yine sizin yazdiginiz Window Buttons with Title appletinden yonlendirilince, maximus'un da applet oldugu varsayiminda bulunmusum. Extension olarak yukleyince tam istedigim gibi oldu. Guzel uygulamalariniz icin tesekkurler. Uzun suren Unity macerasindan sonra Cinnamon'a merhaba.

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LM17+Arch+Ubuntu 12.04
« Yanıtla #32 : 06 Aralık 2014, 15:09:16 »
Hizli cevap icin cok tesekkurler. Yine sizin yazdiginiz Window Buttons with Title appletinden yonlendirilince, maximus'un da applet oldugu varsayiminda bulunmusum. Extension olarak yukleyince tam istedigim gibi oldu. Guzel uygulamalariniz icin tesekkurler. Uzun suren Unity macerasindan sonra Cinnamon'a merhaba.
Rica ederim, Cinnamona hoş geldiniz  :) :) :)
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus

Çevrimdışı herdem

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #33 : 06 Aralık 2014, 18:48:47 »
Hosbulduk  :)

Size bi sorum daha olacak. Eklentiyi farkli "window border" larla kullanma imkanimiz var midir? Eklentinizi sadece tam ekranken aktif ediyorum. Ve "Window buttons with title" appletinde zukitwo-dark simgelerini tercih ediyorum. Ne var ki tam ekran olmayan pencerelerdeki minimize, buyutme ve kapatma dugmeleri zukitwo-dark'in yaninda cok basit kaliyor. Bu basitligi gidermek icin metacity tema yukleyip Genel ayarlar -> Tema seceneklerinde secince baslik cubugu geri geliyor. Bu durum Adwaita disindaki tum seceneklerde gecerli. Bunu cozmek mumkun mudur? Degilse de bu haliyle bile mukemmel.

Uzun lafin kisasi: asagidaki resimde firefox'un (ya da herhangi bir tam ekran olmayan uygulamanin) pencere simgelerini sag ustteki gibi yapma sansimiz var midir (tabii ki title barin geri gelmesini onleyerek)?