Gönderen Konu: Cinnamon Maximus Eklentisi 0.3  (Okunma sayısı 12723 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
  • Dağıtım: Linux Mint
Ynt: Cinnamon Maximus Eklentisi 0.3
« Yanıtla #15 : 17 Mayıs 2014, 17:57:34 »
Şimdi RC sürümü denedim, ancak uyumluluk modunda açılabildi. Sanırım benim donanım ile uyumsuz birşeyler var güncel çekirdeklerde. Umarım biri bug olarak bildirir. Compiz sorunu Arch'da olduğu gibi Linux Minttede söz konusu neyse Cinnamon devam artık :)

İlginç. Benim bilgisayar budur. Seninki nasıl bir şey acaba?

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LM17+Arch+Ubuntu 12.04
« Yanıtla #16 : 17 Mayıs 2014, 18:23:55 »
Bende AMD işlemci var büyük ihtimal ondan kaynaklanıyordur. Hatırlarsan bir ara moda olmuştu, AMD 4 çekirdekli üretim hatası olan işlemcilerinin, 2 çekirdeğini kapatıp 2 çekirdekli olarak satıyordu. Sonra ona uygun anakartlar çıktı diğer çekirdekleride açabilen. Bende normalde 3. çekirdeği açarak kullanıyorum, 4. çekirdek tamamen ölü anladığım kadarıyla açınca sistem sapıtıyor. Ona bağlı birşey olabilir. Çok kararlı bir donanıma sahip değilim.
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
  • Dağıtım: Linux Mint
« Yanıtla #17 : 17 Mayıs 2014, 18:26:09 »
Bende AMD işlemci var büyük ihtimal ondan kaynaklanıyordur. Hatırlarsan bir ara moda olmuştu, AMD 4 çekirdekli üretim hatası olan işlemcilerinin, 2 çekirdeğini kapatıp 2 çekirdekli olarak satıyordu. Sonra ona uygun anakartlar çıktı diğer çekirdekleride açabilen. Bende normalde 3. çekirdeği açarak kullanıyorum, 4. çekirdek tamamen ölü anladığım kadarıyla açınca sistem sapıtıyor. Ona bağlı birşey olabilir. Çok kararlı bir donanıma sahip değilim.

Evet, olabilir.

Çevrimdışı Fitilli Daniyal

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
  • Dağıtım: Manjaro Deepin
  • Masaüstü: Deepin DE
  • Grafik Kartı: AMD R9 M265X - İntel HD Graphics 4600
  • İşlemci: İntel İ7 4720 HQ
  • RAM: 16 GB
« Yanıtla #18 : 17 Mayıs 2014, 18:30:52 »
Eee, peki bunu nasıl yükleyeceğiz? :P Hiç böyle bir eklenti yüklemedim daha, yükle dedin mi yüklüyordu normalde :D
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.

(Fitilli Daniyal için bknz: AMAT - İhsan Oktay Anar)

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #19 : 17 Mayıs 2014, 18:38:52 »
Eee, peki bunu nasıl yükleyeceğiz? :P Hiç böyle bir eklenti yüklemedim daha, yükle dedin mi yüklüyordu normalde :D
Sistem Ayarları-> Eklentiler-> Daha Fazlası İçin.. (sekme) ardından Listeyi Tazele düğmesine tıklayın. Karşınıza Cinnamon Maximus gelecek, başındaki kutuğu işaretleyip, Seçileni yükle yada Güncelle düğmesine basın.
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
« Yanıtla #20 : 17 Mayıs 2014, 18:48:18 »
Sistem Ayarları-> Eklentiler-> Daha Fazlası İçin.. (sekme) ardından Listeyi Tazele düğmesine tıklayın. Karşınıza Cinnamon Maximus gelecek, başındaki kutuğu işaretleyip, Seçileni yükle yada Güncelle düğmesine basın.
ha pardon hocam, orada olduğunu bilmiyordum. Bu indirdiğimiz şeyi kuracağız sandım :)

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #21 : 17 Mayıs 2014, 18:52:33 »
Yok estağfurullah, hak veriyorum Mint ekibi o konuda birşeyler yapmalı bence siteyi oldukça ihmal ettiler.

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
« Yanıtla #22 : 17 Mayıs 2014, 20:13:46 »
Yok estağfurullah, hak veriyorum Mint ekibi o konuda birşeyler yapmalı bence siteyi oldukça ihmal ettiler.
Hocam affına sığınarak eklentiyi kullanmayı beceremedim. :) Tüm kenarlıklar gidiyor eklentiyi kullanınca, "kapat, küçült" gibi kısımlar dahil. Tam ayarını nasıl yaparım?

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #23 : 17 Mayıs 2014, 21:52:51 »
Hocam affına sığınarak eklentiyi kullanmayı beceremedim. :) Tüm kenarlıklar gidiyor eklentiyi kullanınca, "kapat, küçült" gibi kısımlar dahil. Tam ayarını nasıl yaparım?
Eklentinin tam olarak amacı o eğer, ayarları değiştirmediysen pencereyi tam ekrana aldığında tüm pencere kenarlarının yok olması lazım.
http://cinnamon-spices.linuxmint.com/applets/view/184 uygulamacığı ile birlikte kullanırsanız daha pratik olur.

Çevrimdışı Zafer

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 16 - Cinnamon
« Yanıtla #24 : 06 Haziran 2014, 18:47:41 »
Linux dünyasında Masaüstü olayı değişik bir alışkanlık, vazgeçip değiştirmek gerçekten zor oluyor. Uzunca bir süredir Cinnamon kullanıyorum ama hep bir yerde Mate durur. Bir gün bekleriz Cinnamona  :)

Ben de Mate'ciyim. Kolay kolay da vazgeçecek gibi değilim. ;) Fakat Cinnamon da hiç fena görünmüyor. :)
Bende geçen mate 1.8'i denedim, gerçekten adamlar yapmış dedim. Forumunda 1-2 sefer yazdım, eski gnome2 appletleri çalılşsa sanırım cinnamonda kalmam. Mate 1.4'de masaüstüm şu şekildeydi:

hala özlerim  :) birde compiz var tabi.

Merhaba
Linux Mint 17 Cinnemon kullanıyorum, buradaki paneldeki gibi tarih ve saat bilgisini alt alta göstermek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Çevrimdışı bekircem

• Yeni Penguen
  • *
    • Oktavaryum
  • Dağıtım: Linux Mint 17 Cinnamon
« Yanıtla #25 : 28 Eylül 2014, 23:39:32 »
Mate 1.6.1.

Klasik menüyü sevmiyorum, özel menü çubuğunu kullanıyorum.

Merhaba. Linux'te yeniyim de, bu sağdaki paneli nasıl ekliyoruz acaba?

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.2 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.2 & Mate 1.22
« Yanıtla #26 : 28 Eylül 2014, 23:46:44 »
@bekircem, conky olarak arama yapmayı deneyebilirsiniz.

Kolay yoldan, düzenleme yapmadan Conky kullanımı için; aşağıdaki komutlar ile Conky Manager uygulamasını kurmayı deneyin.

Kod: [Seç]
sudo apt-add-repository ppa:teejee2008/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install conky-manager
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı bekircem

• Yeni Penguen
  • *
    • Oktavaryum
  • Dağıtım: Linux Mint 17 Cinnamon
« Yanıtla #27 : 28 Eylül 2014, 23:50:12 »
@bekircem, conky olarak arama yapmayı deneyebilirsiniz.

Kolay yoldan, düzenleme yapmadan Conky kullanımı için; aşağıdaki komutlar ile Conky Manager uygulamasını kurmayı deneyin.

Kod: [Seç]
sudo apt-add-repository ppa:teejee2008/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install conky-manager

Teşekkür ederim, bir güncelleme işlemi devam ediyor, bittiğinde anlattığınız yöntemi deneyeceğim.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.2 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.2 & Mate 1.22
« Yanıtla #28 : 29 Eylül 2014, 00:13:31 »
Conky Manager uygulamasının geliştiricisinin buradaki sayfasında paylaşılan tema paketini indirip kullanıcı ev dizinine kopyalayın. Sonra sağ tık buraya çıkart ile sıkıştırılmış dosyayı açarsanız çok daha fazla Conky temasını kullanabilirsiniz.

Düzenleme (Ek) : Dosyaları çıkarttıktan sonra CTRL + H tuşlarına birlikte basarak gizli dosya ve dizinleri görünür yapın. Gizli .conky2 (bu dizin içindekiler sizin çıkarttığınız dosyalardır) dizini içindekileri, .conky dizini içine taşıyın.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı herdem

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #29 : 06 Aralık 2014, 13:46:44 »
Merhaba. Cinnamon'u Ubuntu 14.04 uzerine yukledim. Diger appletlerde problem yasamazken maximus'u aktif edemiyorum maalesef. Hata loglari asagidaki linklerde.

.xsession-errors

glass.log

Tesekkurler.