Gönderen Konu: Cinnamon Maximus Eklentisi 0.3  (Okunma sayısı 12447 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LM17+Arch+Ubuntu 12.04
Cinnamon Maximus Eklentisi 0.3
« : 05 Nisan 2014, 02:55:41 »
Cinnamon Maximus Eklentisi

İstek üzerine mevcut olarak bulunan ancak çalışmayan Maximus eklentisini güncelleyerek Cinnamon eklentilerine yükledim. Kaynak olarak https://bitbucket.org/mathematicalcoffee/maximus-gnome-shell-extension/overview adresinde yer alan ve gnome-shell için geliştirilmiş eklentiyi kullandım.

Cinnamon Maximus Eklentisine  http://cinnamon-spices.linuxmint.com/extensions/view/29 adresinden ulaşabilirsiniz
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2014, 02:47:14 Gönderen: fmete »
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
Ynt: Cinnamon Maximus Eklentisi 0.2
« Yanıtla #1 : 12 Mayıs 2014, 23:27:51 »
0.2 Sürüm Eklendi
  • Gnome-Shell Maximus eklentisi'nin son sürümü üzerine yeniden kodlandı
  • F11 ile tam ekran yapılan uygulamalarda yaşanan sorunlar giderildi
  • Blacklist (istediğiniz uygulamayı özellik dışı bırakabilirsiniz) özelliği eklendi
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
Ynt: Cinnamon Maximus Eklentisi 0.3
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2014, 02:46:21 »
0.3 Sürüm Eklendi
  • Pencere Döşeme etkin iken, dekorasyonu kaldırma özelliği eklendi
  • Tüm Pencereler için pencere dekorasyonunu kaldırma özelliği eklendi. (Deneysel)

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
  • Dağıtım: Linux Mint
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2014, 13:25:14 »
Teşekkürler fmete.

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2014, 15:03:36 »
Teşekkürler fmete.
eyvallah fortran

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
  • RAM: 8 GB
« Yanıtla #5 : 16 Mayıs 2014, 16:45:12 »
Denemek istiyorum aslında ama Cinnamon kullanmadığım için henüz deneme fırsatı bulamadım. :)
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #6 : 17 Mayıs 2014, 16:14:36 »
Denemek istiyorum aslında ama Cinnamon kullanmadığım için henüz deneme fırsatı bulamadım. :)
Linux dünyasında Masaüstü olayı değişik bir alışkanlık, vazgeçip değiştirmek gerçekten zor oluyor. Uzunca bir süredir Cinnamon kullanıyorum ama hep bir yerde Mate durur. Bir gün bekleriz Cinnamona  :)

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2014, 16:17:15 »
Linux dünyasında Masaüstü olayı değişik bir alışkanlık, vazgeçip değiştirmek gerçekten zor oluyor. Uzunca bir süredir Cinnamon kullanıyorum ama hep bir yerde Mate durur. Bir gün bekleriz Cinnamona  :)

Ben de Mate'ciyim. Kolay kolay da vazgeçecek gibi değilim. ;) Fakat Cinnamon da hiç fena görünmüyor. :)

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #8 : 17 Mayıs 2014, 16:20:59 »

Ben de Mate'ciyim. Kolay kolay da vazgeçecek gibi değilim. ;) Fakat Cinnamon da hiç fena görünmüyor. :)
Bende geçen mate 1.8'i denedim, gerçekten adamlar yapmış dedim. Forumunda 1-2 sefer yazdım, eski gnome2 appletleri çalılşsa sanırım cinnamonda kalmam. Mate 1.4'de masaüstüm şu şekildeydi:

hala özlerim  :) birde compiz var tabi.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2014, 16:24:16 Gönderen: fmete »

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
« Yanıtla #9 : 17 Mayıs 2014, 16:34:02 »
Mate 1.6.1.

Klasik menüyü sevmiyorum, özel menü çubuğunu kullanıyorum.

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #10 : 17 Mayıs 2014, 16:41:47 »
Bahsi geçince deneyesim geldi, Mate 1.8 gerçekten çok stabil ve hızlı, beni oldukça şaşırtmıştı. Şimdi indiriyorum LM17 RC'yi. Arch linuxda compiz çok stabil çalışmıyor, linuxmintte durum nasıl? mate, compiz ile uyumlu çalışıyor mu? Birde @fortran, 3.14 çekirdekte hiç sorun yaşadın mı?

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
« Yanıtla #11 : 17 Mayıs 2014, 16:58:47 »
Ben şu anda 3.14.3 kernel kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım. ;) Nedir, uzun zamandır Compiz de kullanmıyorum. :)

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #12 : 17 Mayıs 2014, 17:19:04 »
Arch linuxda 3.14 ü denedimde, sistem başlamadı başlasa bile donmalar yaşadım, sonra tekrar lts kernel'e döndüm, ondan merak ettim.

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
« Yanıtla #13 : 17 Mayıs 2014, 17:34:22 »
Arch linuxda 3.14 ü denedimde, sistem başlamadı başlasa bile donmalar yaşadım, sonra tekrar lts kernel'e döndüm, ondan merak ettim.

Ben Linux Mint'te çekirdeğimi sürekli güncelliyorum. Şu ana değin hiç bir sorun yaşamadım.

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #14 : 17 Mayıs 2014, 17:54:18 »
Şimdi RC sürümü denedim, ancak uyumluluk modunda açılabildi. Sanırım benim donanım ile uyumsuz birşeyler var güncel çekirdeklerde. Umarım biri bug olarak bildirir. Compiz sorunu Arch'da olduğu gibi Linux Minttede söz konusu neyse Cinnamon devam artık :)