Gönderen Konu: Cinnamon - Pencere Düğmeleri ve Başlığı 0.5.2  (Okunma sayısı 7249 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LM17+Arch+Ubuntu 12.04
Cinnamon - Pencere Düğmeleri ve Başlığı 0.5.2
« : 01 Nisan 2014, 03:29:38 »
Cinnamon Pencere Düğmeleri ve Başlığı

KDE de yer alan Window Control plasmoidinden (http://kde-apps.org/content/show.php/Yet+Another+Window+Control?content=139916) ilham alarak bu uygulamacığı geliştirdim. Uygulamacık; pencere başlığını, pencere ikonunu ve pencere kontrol düğmelerini panele ekler ve panel üzerinden etkin pencereyi kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca pencere başlığı ve ikonuna sergi, ölçekle ,masaüstünü göster ve pencereyi taşı gibi eylemler ekleyebilirsiniz.

Özellikler:

• Pencere dekorasyonunu kaldırma özelliği kaldırıldı, lütfen bu özellik için cinnamon-maximus eklentisini kullanın.
  • (Yeni özellik) text-mode
  • (Yeni özellik) İsterseniz düğmeler,başlık ve simge sadece etkin pencere tam ekran iken görünür
  • Sergi ve Ölçeklendir modunda isterseniz panelleri görünür yapabilirsiniz ( Sergi ve Ölçeklendir Sorunu Çözümüne Bakınız)
  • Orta tuş ile tıklamaya özellik ekleyebilirsiniz
  • Uygulamacığı panele birden fazla ekleyebilirsiniz (Bilinen hatalar-1)
  • Etkin pencereyi panel üzerinden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca uygulamacık panele etkin uygulamanın başlığını ve simgesini ekler
  • Pencere başlığına ve simgesine tıklama özellikleri ekleyebilirsiniz. Özellikle: ölçeklendir, sergi, pencereyi taşı, masaüstünü göster.
  • Pencere tam ekran olduğuna uygulamacık, otomatik olarak dekorasyonu kaldırır, isterseniz bu özelliği kaldırabilirsiniz. Bu özellik "xprop"  ve "xwininfo" paketlerine ihtiyaç duyar. (Linux Mint 16 da bu paketler kuruludur)
  • Pencere başlığının genişliğini ve genişlik özelliğini değiştirebilirsiniz (width: veya max-width:)
  • Pencere düğmelerinin dizilimini değiştirebilirsiniz, istediklerinizi silebilirsiniz.
  • Pencere düğleri temasını değiştirebilirsiniz

Bilinen Sorunlar:
  • Uygulamacığı panele birden fazla eklediğiniz zaman, pencere düğmeleri temasını ve pencere dekorasyonunu otomatik kaldırma ayarını (kapatmak) tüm kopyalar için yapmanız gerekir.

Window Buttons with Title 0.5 uygulamacığına http://cinnamon-spices.linuxmint.com/applets/view/184 adresinden ulaşabilirsiniz
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2014, 23:12:29 Gönderen: fmete »
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
Ynt: Cinnamon - Pencere Düğmeleri ve Başlığı 0.1 Beta
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2014, 22:07:03 »
güncel sürüm eklendi
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
Ynt: Cinnamon - Pencere Düğmeleri ve Başlığı 0.4
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2014, 18:39:05 »
0.4 Sürümü eklendi

Yeni Özellikler

• Expo (Sergi) ve Scale (Ölçeklendir) Modunda panellerin gizlenmesini engelleme seçeneği eklendi
  • Uygulama simgesine farenin orta tuşu ile tıklanma işlevleri getirildi
  • Uygulamayı birden fazla ekleme seçeneği geitirildi

Daha Fazla bilgi için, http://cinnamon-spices.linuxmint.com/applets/view/184 adresine bakınız. Lütfen tavsiyelerinizi ve uygulamacık hakkında geridönüşlerinizi bu başlıkta bildiriniz, teşekkürler

Çevrimdışı ibrahimt

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LM 17.3 Rosa
  • Masaüstü: Cinnamon x64
  • Grafik Kartı: intel Hd Graphic
  • İşlemci: İntel G2020
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2014, 20:10:55 »
cinnamon.spices e türkçe açıklama da yazabilirmisin.

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2014, 00:04:29 »
cinnamon.spices e türkçe açıklama da yazabilirmisin.
Forum iletisini Cinnamon sitesindekine paralel olarak güncelledim, eğer o tarafa Türkçe açıklamayıda eklersem sayfa baya uzayacak.

Çevrimdışı ibrahimt

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2014, 00:10:53 »
tamda bir yorum yazarken yakaladın. aklıma takılan birşeyler var açıklarsan sevinirim. senin uygulamayı indirmedim ama js lere baktığımda expo ve workspace ile ilgili düzenleme gibi geldi. normalde cinnamon pencere düğmelerini etkileyen olay metacity teması değil mi ? konu başlığı ile konu açıklaması farklı gibi geldide yanlışım varsa düzelt..

Çevrimdışı ibrahimt

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #6 : 05 Nisan 2014, 00:15:27 »
anlam kargaşası oldu kusura bakma benim dediğim sistem ayarlarında pencere kenarlıkları olarak geçiyormuş (metacity).

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #7 : 05 Nisan 2014, 00:17:30 »
tamda bir yorum yazarken yakaladın. aklıma takılan birşeyler var açıklarsan sevinirim. senin uygulamayı indirmedim ama js lere baktığımda expo ve workspace ile ilgili düzenleme gibi geldi. normalde cinnamon pencere düğmelerini etkileyen olay metacity teması değil mi ? konu başlığı ile konu açıklaması farklı gibi geldide yanlışım varsa düzelt..
Uygulamacık üzerinden scale ve expo'yu etkinleştirebiliyorsunuz, ve etkinleştirdiğinizde ek bir özellik olarak cinnamon panelleri görünür yapabiliyorsunuz. Orada da küçük bir sorun ortaya çıkıyor çözüm onu anlatıyor. Şahsen ben windows-list uygulamacığını kullanmıyorum onun için özellikle ölçeklendir benim için olmazsa olmaz oluyor ondan bu özelliği ekledim. Uygulamacığı denerseniz tamamen pencere yönetimi ile alakalı (küçültme, tam ekran, kapatma, taşıma, başlık, simge) bu durum sadece ek bir özellik.Estağfurullah aslında doğru anlamda kullandığınız, Metacity pencere yöneticisini ifade ediyor
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2014, 00:30:47 Gönderen: fmete »

Çevrimdışı ibrahimt

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #8 : 05 Nisan 2014, 00:37:28 »
aslında expo ve scale yi kullanmıyorum ama konuya yazmış bulunduk bir kere, indirip kurdum alt panel kullanıyorum şu şekilde oldu.

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #9 : 05 Nisan 2014, 02:50:24 »
aslında expo ve scale yi kullanmıyorum ama konuya yazmış bulunduk bir kere, indirip kurdum alt panel kullanıyorum şu şekilde oldu.
Windows 7 zannettim, temanız güzelmiş. windows-list eklentisinden farkettim cinnamon olduğunu :)  vaktim olursa "Window List with App Grouping " eklentisine el atmak istiyorum 1 yıldır güncellenmemiş.

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
Ynt: Cinnamon - Pencere Düğmeleri ve Başlığı 0.5
« Yanıtla #10 : 12 Mayıs 2014, 23:31:20 »
0.5 Sürümü Eklendi
  • Cinnamon teması değiştirme ile ilgili sorun giderildi
  • Pencere dekorasyonunu kaldırma özelliği kaldırıldı, lütfen bu özellik için cinnamon-maximus eklentisini kullanın.
  • (Yeni özellik) text-mode

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
Ynt: Cinnamon - Pencere Düğmeleri ve Başlığı 0.5.2
« Yanıtla #11 : 14 Ağustos 2014, 23:14:18 »
0.5.2 Sürümü eklendi

Yeni Özellikler

• İsterseniz düğmeler,başlık ve simge sadece etkin pencere tam ekran iken görünür

Daha Fazla bilgi için, http://cinnamon-spices.linuxmint.com/applets/view/184 adresine bakınız.

Çevrimdışı Quaoar

• Çaylak Penguen
  • **
« Yanıtla #12 : 15 Ağustos 2014, 13:26:39 »
Ellerinize sağlık :)

Çevrimiçi Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
  • RAM: 8 GB
« Yanıtla #13 : 17 Ağustos 2014, 13:18:53 »
Eline sağlık @fmete, özellikle de yabancı arkadaşların pek bir ilgisini çekiyor uygulamaların :)
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #14 : 19 Ağustos 2014, 02:16:43 »
Eline sağlık @fmete, özellikle de yabancı arkadaşların pek bir ilgisini çekiyor uygulamaların :)
Ellerinize sağlık :)

Teşekkür ederim, @Ocean yerli arkadaşlara da tavsiye ederim  :)