Gönderen Konu: Cinnamon Color-Picker Uygulamacığı  (Okunma sayısı 2636 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LM17+Arch+Ubuntu 12.04
Cinnamon Color-Picker Uygulamacığı
« : 28 Mart 2014, 17:12:21 »
Cinnamon Color-Picker Uygulamacığı

KDE de bulunan color-picker plasmoidinin bir benzerinin Cinnamon'da yer almaması, özellikle web tasarımla uğraştığım için, benim için ciddi bir eksiklikti. Bu ihtiyacı gidermek ve kendimi bu alanda geliştirmek için renk seçici uygulamacığını cinnamon için geliştirmeye başladım ve beta sürümünü yayınladım.

Color-Picker ile renk değerini almak istediğiniz piksele tıklayarak, renk değerinin panoya otomatik kopyalanmasını sağlayabilirsiniz. Tetikleme işlemini ister uygulamacık simgesine dokunarak istersenizde kendi belirleyeceğiniz klavye kombinasyonu (varsayılan Ctrl+p ) ile gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca farklı uygulamlarda kullanılmak üzere 4 farklı şekilde renk değerini alabilirsiniz.

Uygulamacık xsel (panoya kopyalama işlemi için)  ve python-xlib (python için X kütüphanesi) paketlerine ihtiyaç duymakta, bunun için önce:

Kod: [Seç]
sudo apt-get install xsel python-xlib
komutu ile ilgili paketleri kurunuz.

Uygulamacığı python ağırlıklı olarak python ve javascrpit kullanarak geliştirdim. Genellikle kodları örneklerden uyarlama ve düzenleme şeklinde yazdım. Bu alanda yeni olduğum için tavsiyelerinizi ve katkılarınızı bekliyorum. Ayrıca uygulamacık fikirleriniz ve istekleriniz varsa bilgim ve vaktim dahilinde yapmaya çalışırım.

Color-Picker (renk seçici) uygulamacığının 0.2 beta sürümüne http://cinnamon-spices.linuxmint.com/applets/view/179 adresinden ulaşabilirsiniz.
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
Ynt: Cinnamon Color-Picker Uygulamacığı
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2014, 19:36:46 »
@fmete, içimizden birisinin böyle katkılarda bulunması beni çok memnun etti.
Tebrik ederim. Çalışmalarınızın devamını bekleriz.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı fmete

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: LM17+Arch+Ubuntu 12.04
Ynt: Cinnamon Color-Picker Uygulamacığı
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2014, 20:16:22 »
teşekkür ederim @Butterfly sizin katkılarınızın ve emeklerinizin yanında hiçbirşey bu. Bu arada Pencere Düğmelerini ve Pencere Başlığını içeren bir uygulamacık geliştirdim ancak şu an tam stabil değil, nasipse onuda ekleyeceğim.
Geliştirilen Uygulamacıklar: Window Buttons with Title | Color Picker | Cinnamon-Maximus