Gönderen Konu: Chrome - Chromium Bağlantınız Gizli Değil Hatası  (Okunma sayısı 16927 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dlyalcin

• Penguen
  • Dağıtım: Qiana
Birkaç gündür bu hatayı alıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Çevrimiçi Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
  • RAM: 8 GB
Ynt: Chrome - Chromium Bağlantınız Gizli Değil Hatası
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2014, 02:57:46 »
Ne zamandan beri bu hatayı alıyorsunuz ? herhangi birşey yüklediniz veya ayarlarda değişiklik yaptınız mı, sadece facebook sayfasında mı bu hatayı alıyorsunuz yoksa htts güvenli bağlantısı olan tüm sitelerde mi ?

Çözüm önerilerine gelince, Chome/Chromium'u sistemden kaldırıp tekrar kurun. Sorun devam ederse, sistemi 1 dakika ileri almayı deneyin. sorun yine devam ederse aşağıdaki şekilde ayarları sıfırlamayı deneyin.

Chrome için :

Kod: [Seç]
rm -rf ~/.config/google-chrome
Chromium için

Kod: [Seç]
rm -rf ~/.config/chromium
Sonuç elde edemez ve eğer sadece facebook sayfasında bu hatayı alıyorsanız,

Bağlantınız gizli değil ekranında Gelişmiş'i tıklayın.
Sayfanın en altındaki facebook.com sitesine ilerle (güvenli değil) linkini tıklayın.
Bu işlemden sonra facebook.com adresine erişmek istediğinizde artık bu uyarı çıkmayacaktır.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı serkannn1990

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2015, 12:42:38 »
Aynı hatayı youtube için alıyorum.Saat olayını yaptım.Virüs programı kapattım.Chorme ayarlarını sıfırladım.sildim tekrar yükledim.başka tarayıcı denedim.olmuyor olmuor acil yardım Help pls... :( :-X :-[ :-\ :'(

Çevrimdışı Genizcil_N

• Forum Yöneticisi
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1
  • Masaüstü: Mate
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2015, 14:11:33 »
Aynı hatayı youtube için alıyorum.Saat olayını yaptım.Virüs programı kapattım.Chorme ayarlarını sıfırladım.sildim tekrar yükledim.başka tarayıcı denedim.olmuyor olmuor acil yardım Help pls... :( :-X :-[ :-\ :'(
Youtube için de aynı şeyi yapabilirsiniz. Bütün https(ssl) sitelerde bu sorun oluyor mu?
Alıntı
Bağlantınız gizli değil ekranında Gelişmiş'i tıklayın.
Sayfanın en altındaki youtube.com sitesine ilerle (güvenli değil) linkini tıklayın.
Bu işlemden sonra youtube.com adresine erişmek istediğinizde artık bu uyarı çıkmayacaktır.

Çevrimdışı serkannn1990

• Çok Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2015, 14:43:25 »
www.youtube.com, normal olarak bilgilerinizi korumak için şifreleme özelliğini kullanır. Chrome, www.youtube.com sitesine bu kez bağlanmaya çalıştığında, web sitesi alışılmışın dışında ve hatalı kimlik bilgileri gönderdi. Ya bir saldırgan, www.youtube.com gibi görünmeye çalışmaktadır ya da bir Kablosuz oturum açma ekranı bağlantıyı kesmiştir. Chrome herhangi bir veri alışverişi gerçekleştirilmeden önce bağlantıyı durdurduğundan bilgileriniz hâlâ güvencededir.

Web sitesi HSTS kullandığı için www.youtube.com sitesini şu anda ziyaret edemezsiniz. Ağ hataları ve saldırılar genellikle geçici olduğundan, bu sayfa muhtemelen daha sonra çalışacaktır.
NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID (Altında da bu yazıyor öyle ilerle devam et gibi bir durum yok :( )