Gönderen Konu: Mageia 5’in İlk Beta Sürümü Duyuruldu  (Okunma sayısı 1294 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
  • Dağıtım: Linux Mint
Mageia 5’in İlk Beta Sürümü Duyuruldu
« : 12 Kasım 2014, 21:48:26 »

Alpha 2 sürümü 15 Ağustos 2014 tarihinde duyurulan Mageia 5’in gecikmeli ilk beta sürümü, Anne Nicolas tarafından duyuruldu. Uzun bir sürecin sonunda Mageia’nın paket yöneticisi RPM’nin en son sürümü 4.12’yi sisteme eklediklerini söyleyen Nicolas; 3.17.2 Linux çekirdeği üzerine yapılandırılan sistemin KDE 4.14.2, GNOME 3.14, Mate 1.8.1 ve Cinnamon 2.2 masaüstü ortamlarıyla geldiğini ifade etti. Nicolas; dilenirse LXDE masaüstü ortamının da kullanılabileceğini belirtti. Pek çok popüler yazılımın en yeni sürümüne güncellendiğini belirten Nicolas; 0 A.D. Alpha 17 “Quercus” , Flightgear 3.2, Minetest 0.4.10, Tales of Maj’Eyal 1.2.4 ve Valyria Tear 1.0 gibi örnekleri saydı. Mageia 5 Beta 1 hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu ve sürüm notlarını inceleyebilirsiniz.

Mageia 5 Beta 1 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

İndirme sayfası
    İndirme sayfası

Düzenleme: Bağlantılar

« Son Düzenleme: 25 Mart 2015, 15:24:04 Gönderen: Butterfly »

Çevrimdışı Fitilli Daniyal

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
  • Dağıtım: Manjaro Deepin
  • Masaüstü: Deepin DE
  • Grafik Kartı: AMD R9 M265X - İntel HD Graphics 4600
  • İşlemci: İntel İ7 4720 HQ
  • RAM: 16 GB
Ynt: Mageia 5’in İlk Beta Sürümü Duyuruldu
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2014, 22:13:05 »
Mageia hep adını duyduğumda heyecanlandıran bir dağıtım oldu benim için :) Mageia 5 eminim muhteşem olacaktır, ama şu aralar yoğun olduğum için denemeyeceğim; tüm dağıtımlar kardeştir :)
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.

(Fitilli Daniyal için bknz: AMAT - İhsan Oktay Anar)

Çevrimdışı meda

• Penguen
  • Dağıtım: Manjaro-Illyria 18.0 X64
  • Masaüstü: KDE
  • Grafik Kartı: GT 940MX
  • İşlemci: İ7 7500U
Ynt: Mageia 5’in İlk Beta Sürümü Duyuruldu
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2014, 14:48:52 »
Nedense bana göre hiç heyecan verici bir tarafı yok. KDE 5 ile gelmeyecek sanırım. Zaten bir çok yenilik gösteren Cinnamon sürümleri oluyor onu da Mint dışındaki dağıtımlarla kullanmam çünkü optimizasyonu ona göre yapılıyor. Nasıl ki Unity, Ubuntu ile diğer dağıtımlara göre daha kararlı çalışıyor. Gnome Shell'i en iyi sunacak dağıtım ise Debian olacaktır.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava;Peynir ekmek değil amaAcı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet,Esirlik bedava;Bedava yaşıyoruz, bedava.
                   Orhan VELİ"