Gönderen Konu: Linux Mint ve diğer dağıtımlara ait ekran görüntüleri.  (Okunma sayısı 325955 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Reddet

• Forum Sorumlusu
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 Tessa
  • Masaüstü: Cinnamon
Ynt: Linux Mint ve diğer dağıtımlara ait ekran görüntüleri.
« Yanıtla #645 : 21 Aralık 2014, 20:59:40 »
Klasik masaüstü işte.. :)
Adaletin olmadığı yerde anarşi başlar..

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
  • Dağıtım: Linux Mint
« Yanıtla #646 : 21 Aralık 2014, 21:09:13 »
Güle güle kullan anony.

Çevrimdışı Fitilli Daniyal

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
  • Dağıtım: Manjaro Deepin
  • Masaüstü: Deepin DE
  • Grafik Kartı: AMD R9 M265X - İntel HD Graphics 4600
  • İşlemci: İntel İ7 4720 HQ
  • RAM: 16 GB
« Yanıtla #647 : 21 Aralık 2014, 22:18:38 »

PCLinuxOS KDE 2014.12

Müthiş bir dağıtım :) hem APT-GET'i hem de RPM paketlerini kullanması çok hoşuma gitti. Kurduğumda kapalı kaynak sürücü bile kuruluydu. Ve bu ay içinde çıktığı için hiç güncelleme almadım. 3.18.1 kernel kullanıyor. 4.14.3 KDE sürümü. İçinde dünya kadar program var. 1.7 GB'a nasıl sığdırdılar merak konusu.
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.

(Fitilli Daniyal için bknz: AMAT - İhsan Oktay Anar)

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
« Yanıtla #648 : 21 Aralık 2014, 22:25:06 »
PCLinuxOS KDE 2014.12

Müthiş bir dağıtım :) hem APT-GET'i hem de RPM paketlerini kullanması çok hoşuma gitti. Kurduğumda kapalı kaynak sürücü bile kuruluydu. Ve bu ay içinde çıktığı için hiç güncelleme almadım. 3.18.1 kernel kullanıyor. 4.14.3 KDE sürümü. İçinde dünya kadar program var. 1.7 GB'a nasıl sığdırdılar merak konusu.
Uzun zamandır PCLinuxOS kullanmıyorum. Gerçekten ilginç bir dağıtımdır. Güle güle kullan Fitilli Daniyal.

Çevrimdışı oksygen

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Xubuntu
« Yanıtla #649 : 21 Aralık 2014, 22:25:45 »

PCLinuxOS KDE 2014.12

Bende hiç KDE versiyonlarına alışamadım nedense,pencereler vs lastik gibi duruyordu,ama daha özelleştirilebilir
gerçekten çok fazla linux versiyonu var,istediğimiz linux versiyonunu kurabilirmiyiz ? Yani amatör,profesyonel gibi sıralamalar varmı ?

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
« Yanıtla #650 : 21 Aralık 2014, 22:35:20 »
Bende hiç KDE versiyonlarına alışamadım nedense,pencereler vs lastik gibi duruyordu,ama daha özelleştirilebilir
gerçekten çok fazla linux versiyonu var,istediğimiz linux versiyonunu kurabilirmiyiz ? Yani amatör,profesyonel gibi sıralamalar varmı ?
Açıkçası GNOME kullanmaktansa KDE kullanırım, kendi görüşüm öyle. KDE gerçekten diğer tüm masaüstlerinden bir tık önde özelleştirme konusunda ki bu benim neden Linux kullandığımın asıl nedenidir. Diğeri de Özgür Yazılım felsefesine hayran kalmamdır. PCLinuxOS'u denemenizi tavsiye ederim. Yazılım kurma kaldırmada hiç yabancılık çekmezsiniz, zira APT-GET'i kullanmakta. Synaptic Paket Yöneticisi ise benim bildiğim en kapsamlı paket yöneticisi. Google-Chrome'u oradan indirip kurdum. PCLinuxOS'un tek dezavantajı, ben henüz hiçbir USB'de kendisini boot edemedim. DVD istiyor.

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
« Yanıtla #651 : 21 Aralık 2014, 22:49:57 »
Açıkçası GNOME kullanmaktansa KDE kullanırım, kendi görüşüm öyle. KDE gerçekten diğer tüm masaüstlerinden bir tık önde özelleştirme konusunda ki bu benim neden Linux kullandığımın asıl nedenidir. Diğeri de Özgür Yazılım felsefesine hayran kalmamdır. PCLinuxOS'u denemenizi tavsiye ederim. Yazılım kurma kaldırmada hiç yabancılık çekmezsiniz, zira APT-GET'i kullanmakta. Synaptic Paket Yöneticisi ise benim bildiğim en kapsamlı paket yöneticisi. Google-Chrome'u oradan indirip kurdum. PCLinuxOS'un tek dezavantajı, ben henüz hiçbir USB'de kendisini boot edemedim. DVD istiyor.

Mate versiyonu da varmış. Benim tercihim Mate'dir. Şu an Mate olanını indiriyorum. ;)

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
« Yanıtla #652 : 21 Aralık 2014, 22:53:20 »
Mate versiyonu da varmış. Benim tercihim Mate'dir. Şu an Mate olanını indiriyorum. ;)
Gnome 3'ü kastettim zaten, Gnome iki muhteşem, Mate de öyle ama ben biraz süsü seven biriyim o yüzden :)

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
« Yanıtla #653 : 21 Aralık 2014, 22:59:23 »
Gnome 3'ü kastettim zaten, Gnome iki muhteşem, Mate de öyle ama ben biraz süsü seven biriyim o yüzden :)
:)

Çevrimdışı meda

• Penguen
  • Dağıtım: Manjaro-Illyria 18.0 X64
  • Masaüstü: KDE
  • Grafik Kartı: GT 940MX
  • İşlemci: İ7 7500U
« Yanıtla #654 : 22 Aralık 2014, 11:52:52 »
PCLinux OS, Amerika'da en çok kullanılan dağıtımlar arasında vakti zamanında denemiştim hatta bir süre kullandım.  Şu an ne durumudadır merak ettim ama yeni bir macera niyetinde de değilim.  :-\ Masaüstünde Mint-Cinnamon kulllanıyorum bunu söylemekten nefret ediyorum ama ekran kartı Nvidia sahipli sürücüsünü bazı güncellemeler sonucunda yeniden kurmak zorunda kalıyorum.  >:(  Toplluluk sürümü ise sahipli kadar performanslı çalışmıyor.  :(
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava;Peynir ekmek değil amaAcı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet,Esirlik bedava;Bedava yaşıyoruz, bedava.
                   Orhan VELİ"

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.2 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.2 & Mate 1.22
« Yanıtla #655 : 22 Aralık 2014, 12:12:49 »
Nvidia sahipli sürücüsünü bazı güncellemeler sonucunda yeniden kurmak zorunda kalıyorum. 

DKMS yüklü mü? Sürücüyü elle mi kurdunuz? Her seferinde yeniden kurulum yerine aşağıdaki komutu deneyebilirsiniz.

Kod: [Seç]
sudo dpkg-reconfigure nvidia-sürümü_no
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı meda

• Penguen
  • Dağıtım: Manjaro-Illyria 18.0 X64
  • Masaüstü: KDE
  • Grafik Kartı: GT 940MX
  • İşlemci: İ7 7500U
« Yanıtla #656 : 22 Aralık 2014, 12:51:03 »
@Butterfly, DKMS paketleri önyüklü geliyor ve bu paketleri kaldırmazsam sahipli sürücü kurulumda kendi DKMS modüllerini yüklerken hata veriyor yüklemeyi yarıda kesiyor. Özellikle Xserver ve çekirdek güncellemeleri sonrasında yeniden yüklemem gerekiyor.  Hatta Nouveau sürücülerini de karalisteye ekliyorum yoksa yüklemeye bile başlamıyor.  Kurulum sonrası nvidia-xconfig, dpkg-reconfigure komutları da fayda sağlamıyor. Bu sorunu uzun zamandır yaşıyorum. Bende kolaylık olsun diye sürücüyü ev dizininde bırakıp X ortmında mdm ve sh kelimelerini içeren komutları uyguluyorum.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 13:05:04 Gönderen: shadow. »
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava;Peynir ekmek değil amaAcı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet,Esirlik bedava;Bedava yaşıyoruz, bedava.
                   Orhan VELİ"

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.2 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.2 & Mate 1.22
« Yanıtla #657 : 22 Aralık 2014, 20:00:28 »
@shadow., bu sorunla ilgili Nvidia bölümüne bir konu açabilirsiniz. Anladığım kadarıyla sürücüyü elle kurmuşsunuz.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı Fingolfin

• Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 13 "Maya" Cinnamon
« Yanıtla #658 : 22 Aralık 2014, 22:36:33 »
Başlığı görünce kendimce  küçük bir değişiklik yaptım, Linux Mint 16 Petra Mate,

Çevrimdışı fortran

• Kıdemli Penguen
« Yanıtla #659 : 22 Aralık 2014, 23:12:19 »
Fingolfin güle güle kullan ama neden 17.1 güncel sürümü yerine, 16 Petra Mate kullandığını anlayamadım.