Gönderen Konu: analog(vga)=Full HD (dijital) yayın alıyor ?  (Okunma sayısı 2308 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alierol

• Yeni Penguen
  • *
analog(vga)=Full HD (dijital) yayın alıyor ?
« : 02 Kasım 2014, 00:06:40 »
Linux mint 17 v2 yüklü, skystar 2 v2.6d bilgisayara takılı, monitör Full HD değil

ama tüm Full HD yayınları kalitesini koruyarak gösteriyor, hatta Full HD TV den yayınlar daha net, bilgisayar monitör bağlantısı anolog (VGA), sadece uydu LNB si Full HD

ve

bu özelliğe yeni uydu atıldıktan sonra geçti. Daha önce HD yayınları gösteremiyordu.

DVB kart HD değil, S2 değil düz bir kart, hatta şimdi daha uyduruk DVB kart taktım yani 2.el 10-20 TL ye satılanlardan yayın kalitesi yine aynı derecede iyi.

Yani Full HD yayınları alıp Full HD TV lerden daha iyi gösteriyor.

Başka bir deneyen varmı, yoksa ben mucize mi yaşıyorum?

not : program tabiki kaffeine

Linux dışında işletim sistemi kullanmam.

Çevrimdışı sakata gintoki

• Çaylak Penguen
  • **
Ynt: analog(vga)=Full HD (dijital) yayın alıyor ?
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2014, 11:34:47 »
Benimde bir sorum olacak ,

Hd destekli yayınları bilgisayarda ve Linux Mint kullanarak izlemek için hangi kartı tavsiye edersiniz.

Çevrimdışı alierol

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2014, 21:11:13 »
Benimde bir sorum olacak ,

Hd destekli yayınları bilgisayarda ve Linux Mint kullanarak izlemek için hangi kartı tavsiye edersiniz.

skystar 2 DVB kartı ikinci el olarak örneğin www.sahibimden.com sitesinden bulabilirsiniz.

yanlız dikkat ediceğiniz tek şey çanaktaki LNB nin Full HD özellikte olup kablolarında Full HD özellikte olmalı.

geç cevap verdiğim için özür dilerim.

Çevrimdışı alierol

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #3 : 03 Kasım 2014, 22:47:40 »
Anladığım kadarı ile Full HD yayın izlemek donanımla değil, yazılımla sağlanıyor.

dikkat ederseniz Full HD yayın alan uydu alıcıları üzerindeki işletim sistemler Linux ve fiyatları 1000 TL'den pahalı.

yani linuxun kendisi Full HD almak için esas kaynak, donanım parçaları ise nerede ise aynı, ekranın bile Full HD olmasına gerek yok.

Deneyin görürsünüz. VGA bağlantısı yetiyor hemde paylasımlı intel on-board ekran kartı ile.....