Gönderen Konu: USB'nin Hangi İsimle Anıldığını Nasıl Öğrenebilirim?  (Okunma sayısı 1599 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eludecraft

• Çaylak Penguen
  • **
  • Dağıtım: OpenSuSE/Chakra
  • Masaüstü: KDE
Selamlar selamlar... Yine ben

Bu sefer ki sorun direkt Mint'i ilgilendirmiyor. Bu sefer ki çok daha genel bir durum. Bölüm yanlış olabilir, kusura bakmayın.

Ben usbyi biçimlendirmeden direkt ddyi kullanarak Rosa Linux'un isosunu yazdırmayı denedim ve kurulumda kernel panic verdi. Tekrar biçimlendirmeye çalıştım ama Gparted (Komut üzerinden aklıma geldi) iki saat diski görmediği için Windows üzerinden biçimlendirdim ve bu sefer Gparted "Sürücü 2048, Linux 512 olduğunu bildiriyor" diyerekten 16GBlık usbyi 58GB saydı. Daha sonra Windows üzerinden tekrar en genelinden bir biçimlendirme yaptım ve normal usb olarak kullanılabilinir durumda ama Gparted yine iki saat okumadığı gibi ekstradan "SDC" adlı bir diski daha taradığını söylüyor.

Şimdi konsol üzerinden biçimlendirmek istiyorum ama "SDB" yok diyor ve SDC tam olarak ne bilmiyorum. USB'nin hangi "SDX" olduğunu nasıl anlayabilirim? Ayrıca kernel panic vermesinin başka nedenleri olabilir mi?
Çalışan sistemi bozmayacaksın ağa

Çevrimdışı Eludecraft

• Çaylak Penguen
  • **
  • Dağıtım: OpenSuSE/Chakra
  • Masaüstü: KDE
Ynt: USB'nin Hangi İsimle Anıldığını Nasıl Öğrenebilirim?
« Yanıtla #1 : 21 Eylül 2014, 14:35:09 »
"Lsblk" komutu istediğim iş için gayet uygunmuş, teşekkürler.
Çalışan sistemi bozmayacaksın ağa