Gönderen Konu: [Çözüldü]Bilgisayarımda açılışta direkt hata ve Oyun güncellemesi sonrası hata.  (Okunma sayısı 2806 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dest

• Çaylak Penguen
  • **
    • Facebook Adresi
  • Dağıtım: Xubuntu 18.04.1
Arkadaşlar 2 farklı hata alıyorum 2 farklı konu açmak yerine tek konuda toplayayım dedim. Hataların ekran görüntülerini ve açıklamarını yazıyorum.

1. hata bilgisayarımı açtığımda karşılama ekranıyla birlikte geliyor ve sil silme gibi seçenekler sunsada ben pencere kapatma X işaretiyle kapatıp inogreliyorum açılışta tekrar veriyor ne olduğunu çözemedim.

2. hatada PlayOnLinux ile League Of Legends oyununu yükledim açtım oyunu. Oyunun launcheri geldi orada güncelleme yapıyordu pc yi bıraktım geldiğimde hata vermiş kardeşimde kapatmış. Bende açtım geri ve oyuna masaüstünden çift tıkladığımda şu hatayı veriyor.

« Son Düzenleme: 10 Eylül 2014, 21:23:30 Gönderen: dest »
Intel Pentium Dual Core P6200 (3M cache, 2.13 GHz) | 4GB DDR3 | Integrated Intel GMA HD

facebook.com/destfuat

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
  • RAM: 8 GB
ilk sorun için ;

Kod: [Seç]
sudo apt-get install --reinstall mate-applets
komutunu verdikten sonra, sistemi kapatıp tekrar açın.

ikinci soru için ; ekranda gördüğünüz league of legends'in hata raporu bildirme penceresi. Tekrar client ile paketleri yüklemeyi deneyin. League of Legends oyunu Linux tarafında, yeni istemci gelmeden öncesinde wine ile oyananabiliyordu. Daha önceki istemci Pando Media Booster, 3. parti yazılımı istemcisinden ve yama aracından kaldırıldı. Yeni istemci ile birlikte şuan son durum nedir bilemiyorum, biraz araştırma yapmak gerekiyor. İngilizceniz varsa league of legends forumlarında bununla ilgili açılmış konuları bulabilirsiniz. Takıldığınız konu olursa biz yardımcı oluruz.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı dest

• Çaylak Penguen
  • **
    • Facebook Adresi
Şimdi kaldırıcam sonra tekrar yüklücem değil mi ? Mecburen. Güncel olmayan sürümünü yüklücek sonra güncelleme paketlerini çekmeyi deniyeceğim.

Bana masa üstünde tekrar oyunu indirmeden setuplayabileceğim bi dosya oluşturmuştu bu program sayesinde  dosyanın içeriğini göstericem değilmi setuplaması için ? Detaya inecek olursak dosyanın içerisinde hangi dosyayı göstericem tekrar oyun setup dosyalarını indirmeden kuruluma geçmek için ?
Intel Pentium Dual Core P6200 (3M cache, 2.13 GHz) | 4GB DDR3 | Integrated Intel GMA HD

facebook.com/destfuat

Çevrimdışı Danny

• Proje Sorumlusu
  • Nihilist
  • Dağıtım: Linux Mint
  • Masaüstü: Cinnamon
  • Grafik Kartı: Intel HD 620
  • İşlemci: Intel i7 - 7500U
  • RAM: 8 GB
/>
buradaki video size rehber olacaktır.
Gelip sağ yanağımdan öptü. Dindar değildim ama sol yanağımı da çevirmek istedim o an...

Çevrimdışı dest

• Çaylak Penguen
  • **
    • Facebook Adresi
Tamam 1. sorunda paylaştığınız kodun çıktısı şu ama resette tekrar geliyor aynı ibare.

Kod: [Seç]
fuat@fuat-K52F ~ $ sudo apt-get install --reinstall mate-applets
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
Aşağıdaki paketler otomatik olarak kurulmuş ve artık bu paketlere gerek duyulmuyor:
  libboost-program-options1.54.0 libboost-regex1.54.0 libmikmod2
  libsdl-mixer1.2 libsdl-net1.2 wesnoth-1.10-data
Bu paketleri kaldırmak için 'apt-get autoremove' komutunu kullanın.
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 1 paket yeniden kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 35 paket yükseltilmeyecek.
0 B/234 kB arşiv dosyası indirilecek.
Bu işlem tamamlandıktan sonra 0 B ek disk alanı kullanılacak.
(Veritabanı okunuyor... mevcut 175987 dosya veya klasör yüklü.)
Açılmaya hazırlanan .../mate-applets_1.8.0-0+qiana_i386.deb ...
mate-applets (1.8.0-0+qiana) paketi (1.8.0-0+qiana) üzerine açılıyor ...
mate-applets (1.8.0-0+qiana) ayarlanıyor...
fuat@fuat-K52F ~ $

2. sorunda 14 gb dosya ayırmama rağmen bana şuanda 600 mb yer kaldı diyor ve sanıyorum bundan ötürü lol oyununun guncellemesi yarıda kesiliyor ne ara doldu bu kadar gb ?

zaten kendisi 7 gb tutuyor güncellemelerle 10 olsun.

Oyunda 4 gb sayılır zaten 14 işte neden fulleniyor acaba :S

facebook.com/destfuat

Çevrimdışı dest

• Çaylak Penguen
  • **
    • Facebook Adresi
1. Sorunu çözdüm.

2. Sorun ise oyunun çok büyük olmasından kaynaklanıyor. Disk alanım yetmediği için güncellemelerim yarıda kesiliyor olmalı ondan kaynaklanıyor sanırım.

Teşekkürler.

facebook.com/destfuat