Gönderen Konu: CANON LBP6020 Yazıcı Sorunu!  (Okunma sayısı 20064 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fitilli Daniyal

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
  • Dağıtım: Manjaro Deepin
  • Masaüstü: Deepin DE
  • Grafik Kartı: AMD R9 M265X - İntel HD Graphics 4600
  • İşlemci: İntel İ7 4720 HQ
  • RAM: 16 GB
Ynt: CANON LBP6020 Yazıcı Sorunu!
« Yanıtla #15 : 01 Mart 2014, 12:17:41 »
Şu an evden çıkmam gerekiyor. Akşam döndüğümde dediklerinizi yapıp buraya durumu yazarım. Tekrar çok teşekkür ederim  :)
Sorgulamaya başlayan bir bilgisayar kullanıcısının son durağı Linux'tur.

(Fitilli Daniyal için bknz: AMAT - İhsan Oktay Anar)

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
« Yanıtla #16 : 01 Mart 2014, 18:46:02 »
Kod: [Seç]
sudo dpkg -r cndrvcups
dpkg: uyarı: ignoring request to remove cndrvcups which isn't installed

Daha ilk kod'da bu hatayı verdi. Bunu verince diğerlerini denemedim. Kaldıramıyor anladığım kadarıyla?

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
« Yanıtla #17 : 01 Mart 2014, 22:41:54 »
Önce aşağıdaki komut ile kurduğunuz paketleri kaldırınız.

dpkg -r cndrvcups*

sudo dpkg -r cndrvcups
dpkg: uyarı: ignoring request to remove cndrvcups which isn't installed

Daha ilk kod'da bu hatayı verdi. Bunu verince diğerlerini denemedim. Kaldıramıyor anladığım kadarıyla?

Komutun sonundaki * işaretini koymamışsıız.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
« Yanıtla #18 : 01 Mart 2014, 22:57:34 »
sudo dpkg -r cndrvcups*
[sudo] password for fitillidaniyal:
dpkg: error: --remove needs a valid package name but 'cndrvcups*' is not: illegal package name in specifier 'cndrvcups*': `*' karakteri kullanılamaz (sadece harfler, rakamlar ve `-+._' karakterleri)

Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
Use `dselect' or `aptitude' for user-friendly package management;
Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;

Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through `less' or `more' !

Yine hata veriyor. Bunu da denemiştim. Sonundaki yıldızdan dolayı mı diye bir de öyle denemiştim o yüzden.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #19 : 01 Mart 2014, 23:06:22 »
Aşağıdaki komutu deneyelim lütfen.

sudo apt-get purge cndrvcups*

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
« Yanıtla #20 : 01 Mart 2014, 23:25:04 »
Yaptım her şeyi. Sonuç yine aynı test sayfasını yazdırmak isteyince bir kutu çıkıyor. "Wait a moment" yazısı sabit kalıyor, değişen bir şey yok.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #21 : 01 Mart 2014, 23:46:46 »
Buradaki rehbere istinaden şekilde bir daha dener misiniz?

sudo /etc/init.d/cups restart
sudo lpadmin -p LBP6020 -m CNCUPSLBP6020CAPTK.ppd -v ccp://localhost:59787 -E
sudo ccpdadmin -p LBP6020 -o /dev/usb/lp0
sudo /etc/init.d/cups restart

Birde aşağıdaki komutun çıktısını alalım.

sudo service ccpd status

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
« Yanıtla #22 : 01 Mart 2014, 23:55:26 »
/usr/sbin/ccpd: 11845 11844

Çıktı bu şekilde geldi.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #23 : 01 Mart 2014, 23:58:36 »
/usr/sbin/ccpd: 11845 11844

Çıktı bu şekilde geldi.

Sorun yok gibi, yazıcıyı kapatıp sistemi yeniden başlattıktan sonra tekrar dener misiniz?

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
« Yanıtla #24 : 02 Mart 2014, 00:03:42 »
Denedim. 3 sayfalık bir dosyayı yazdırmayı denedim. Yazdırılıyor... Yazdırıldı. Şeklinde pop-up'lar çıktı. Ama yazıcıda hala bir cacık yok.

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #25 : 02 Mart 2014, 00:23:47 »
Aşağıdaki komutları sırasıyla uçbirimde çalıştırmayı dener misiniz?

sudo ln -s /usr/lib/libtiff.so.4 /usr/lib/libtiff.so.3
sudo ln -s /usr/lib/i386-linux-gnu/libtiff.so.4 /usr/lib/i386-linux-gnu/libtiff.so.3
sudo ln -s /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libtiff.so.4 /usr/lib/x86_64-linux-gnu/libtiff.so.3

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
« Yanıtla #26 : 02 Mart 2014, 00:51:53 »
Sonuç yine aynı. Hiçbir hareket yok. Sanırım olmayacak bu iş  :-X

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
« Yanıtla #27 : 02 Mart 2014, 00:56:50 »
Aşağıdaki komut ile yazıcı ayarlarını açınız ve bu araç ile yazıcınızı yapılandırıp çıktı almayı deneyiniz. Çıktı almayı denerken uçbirimde alacağınız hata mesajını paylaşınız.

system-config-printer

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
« Yanıtla #28 : 02 Mart 2014, 01:04:15 »
system-config-printer

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory actions/16 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory animations/16 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory apps/16 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory categories/16 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory devices/16 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory emblems/16 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory mimetypes/16 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory places/16 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory status/16 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory stock/16 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory actions/22 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory animations/22 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory apps/22 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory categories/22 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory devices/22 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory emblems/22 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory mimetypes/22 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory places/22 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory status/22 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory stock/22 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory animations/24 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory apps/24 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory categories/24 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory devices/24 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory emblems/24 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory mimetypes/24 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory places/24 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory stock/24 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory actions/32 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory animations/32 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory apps/32 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory categories/32 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory devices/32 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory emblems/32 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory mimetypes/32 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory places/32 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory status/32 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory stock/32 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory actions/48 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory animations/48 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory apps/48 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory categories/48 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory devices/48 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory emblems/48 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory mimetypes/48 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory places/48 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory status/48 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory stock/48 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory actions/64 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory animations/64 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory apps/64 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory categories/64 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory devices/64 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory emblems/64 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory mimetypes/64 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory places/64 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory status/64 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory stock/64 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory actions/96 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory animations/96 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory apps/96 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory categories/96 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory devices/96 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory emblems/96 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory mimetypes/96 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory places/96 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory status/96 of theme malys-uniblue has no size field

(system-config-printer.py:4553): Gtk-WARNING **: Theme directory stock/96 of theme malys-uniblue has no size field

Unknown value for media-col: (unknown IPP value tag 0x34)
Choices: [u'media-bottom-margin', u'media-left-margin', u'media-right-margin', u'media-size', u'media-source', u'media-top-margin', u'media-type']
Selecting from choices: media-bottom-margin
Unknown value for media-col: (unknown IPP value tag 0x34)
Choices: [u'media-bottom-margin', u'media-left-margin', u'media-right-margin', u'media-size', u'media-source', u'media-top-margin', u'media-type']
Selecting from choices: media-bottom-margin

Baştan sona çıkan tüm kodlar bunlar.

• Forum Sorumlusu
    • /Anarzift
« Yanıtla #29 : 20 Mart 2014, 20:09:27 »
Tekrardan hortlatıyorum ama, hiç mi yoktur çaresi bunun? Windows'u sırf bunun yüzünden kullanmak zorunda kalıyorum. Mint'te yazıp kaydedip, restart edip Windows'tan çıktı alıyorum  :'(