Gönderen Konu: [Çözüldü] Artık Linux öğrenmek istiyorum  (Okunma sayısı 8946 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı quem4R

• Çok Yeni Penguen
  • *
  • Dağıtım: Linux Mint 17 Cinnamon 64-bit
Ynt: Artık Linux öğrenmek istiyorum
« Yanıtla #15 : 04 Temmuz 2014, 14:24:15 »
Mint4win diye bir araç vardı sanıyorum. Ama 17'yi desteklemediğini duymuştum. Sanırım temiz bir kurulum yapmanız gerek. Windows'un yanına kurabilirsiniz.

şöyle bir sıkıntım var bilgisayarıma geçen gün katılımsız win8 yükledim ve şuan bios erişimim hiç bir yoldan yok :)

Bilgisayar açıkken power tuşuna elinizi sürekli basılı tutun, bilgisayar aniden kapanacaktır.Böylece BIOS menüsüne giriş ekranı açılacaktır.

Bu yöntem bios'u normal şartlarda direk açmaz ama bu sayede bilgisayarın açılışı yavaşladı ve biosa girebildim :)
"linuxmint-201403-cinnamon-dvd-64bit.iso" indiriyorum hemen kuruluma geçeceğim :)

Direk açmaz zaten, siz yine bilgisayarı açıp normal girdiğiniz gibi F2 ile giriş yapacaksanız.Windows 8 bir sonraki açılışını daha hızlı yapmak için sistemi yarım kapatıyor.(Bir nevi uyku modu gibi.) Bu yüzden sistem, bios menüsü gözükmeden hızlıca açılıyor ama power tuşuna basılı tutup, aniden kapatınca ve sistemi tekrar açınca sistem normal başlıyor ve BIOS menüsünün tuşu aktif oluyor.

İlginiz alakanız için teşekkürler :)