Gönderen Konu: [Çözüldü] Linux Mint USB'den Başlatma Sorunu  (Okunma sayısı 12462 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yav

• Yeni Penguen
  • *
Ynt: Linux Mint USB'den Başlatma Sorunu
« Yanıtla #15 : 13 Haziran 2014, 16:40:28 »
doğrumu çevirmişim ?   volume lebel kısmını anlamadım tt yazdım
formata bastım çeviriyor

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
« Yanıtla #16 : 13 Haziran 2014, 16:41:40 »
Evet, Fat seçeneği doğru olmuş. USB belleği biçimlendirdi iseniz, şimdi Unetbootin yardımıyla ISO dosyasını yazdırmayı deneyiniz.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı yav

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #17 : 13 Haziran 2014, 17:17:19 »
En sonunda basardim cok super hizli internet saolun hepinize tesekkur ederim harikasiniz  bu arada language seceneginde turkce yok hep ingilizce i harfinin noktasiz olanina basinca virgul yaziyor klavyede sorun var Q klavyeyi nasil ayarlarim ve dili turkce yapabilirim ve bu surum acaba eski surum mu ben 17 cinnamon kurcaktim surum ismini nerden ogrenebilirim

Çevrimdışı Butterfly

• Proje Sorumlusu
  • Linux Mint Türkiye
  • Dağıtım: Linux Mint 19.1 & LMDE 3
  • Masaüstü: Cinnamon 4.0 & Mate 1.20
« Yanıtla #18 : 13 Haziran 2014, 17:29:24 »
Siz Linux Mint'i USB'den mi kullanmak istiyorsunuz? USB'den çalıştıdığınızda Türkçe kullanabilmek için aşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

http://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=138.msg970#msg970

Eğer diskinize kurulum yaparsanız, Türkçe dil paketleri bu esnada indirilecek ve gerekli yarlar yapılacaktır.

http://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=4.0

Daha önce paylaştığınız resimlerden Linux Mint 17 Cinnamon 32 bir sürümü yazdırdığınız anlaşılıyor.
Elimizden geldiğince dilimizin döndüğünce...

Çevrimdışı yav

• Yeni Penguen
  • *
« Yanıtla #19 : 13 Haziran 2014, 17:58:02 »
kurdum az önce usb den kullanıyormuşum ;D  şimdi kurdum herşey düzeldi ve mükemmel gerçekten fakat ses yok ses sürücüsünü nasıl yükleyeceğim acaba :D
gerçekten çok hızlı internet  ne çileler çekmişim windowsta 2 saat açılmıyordu internet peki buna güvenlik duvarı antivirüs yükleyebiliyor muyuz ?
iyi günler linux cinnamon 17 kurdum fakat ses yok  acaba ne yapmam gerekiyor ? realtek ses sürücü vardı windows kuruluyken bunu nasıl ses sürücü yüklicez bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum. ses kartının özellikler hda intel , çip realtek alc888 f6 tuşuna bastım orada
1varsayılan
2 0hda intel
3 hda ati acaba
4 aygıt adı girin yazıyor
acaba nasıl seçeceğim ?
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2014, 18:16:31 Gönderen: yav »